Військовий експерт висловився про ймовірність «арешту Медведчука, Тимошенко» - Волинь.Правда

Військовий експерт висловився про ймовірність «арешту Медведчука, Тимошенко»

Показати всі

Військовий експерт висловився про ймовірність «арешту Медведчука, Тимошенко»

Військовий експерт Олексій Арестович впевнений, що Україна зуміє дати гідну відповідь як на зовнішні, так і внутрішні виклики. Про це він висловився  виданню «Апостроф».  Аналітик  спробував  спрогнозувати вірогідний перебіг подій в Україні.  

Олексій Арестович зазначає, що за умов  загострення ситуації не варто забувати, що «Порошенко – не Президент мирної країни, він Верховний головнокомандувач воюючої країни. 400 тис. відмобілізованих силовиків, які нюхнули крові. Крайні два роки вони тільки на перемогах виховуються – ми не втратили жодного метра і тільки наступаємо, тільки забираємо». А відтак нагадує: «Був страшний ворог, намальований російською пропагандою – непереможна Росія. Вони цього ворога вже четвертий рік ганяють. Цих людей дуже важко зупинити. Вони поставлять ногу на горло кому завгодно – і внутрішньому, і зовнішньому ворогу».

Аналітик висловився і про «список справ, які Порошенко може зробити прямо зараз: легалізація короткоствольної зброї, зняття акцизів на автомобілі, початок будівництва доріг по всій країні, початок модернізації АЕС, арешт Медведчука, Тимошенко, утиски олігархів, військова операція на Донбасі та інше».  А після   цього риторує: «Ви уявляєте рейтинговий потенціал цих кроків? Їх можна здійснити прямо зараз. Який внутрішній ворог, кого тут Росія розхитає?»

Не виключаючи того, що ворог намагатиметься розхитувати ситуацію, Арестович переконаний, що «Росія втратила історичний шанс розгромити Україну. Це потрібно було робити навесні 2014 року. Але вони вже тоді оцінили свої можливості й зрозуміли, що не справляються. Навіть якщо вони зайдуть до Києва, Одеси, Дніпра, то буде партизанська війна. Їх почнуть тут вбивати. І будуть це робити набагато активніше, ніж в Афганістані і Чечні. Тому що Чечня – це половина Київської області. А якщо взяти вісім областей, де кожен день будуть вбивати 5 осіб, то це 40 людей на день. Що буде за два місяці? Тому вони відразу розуміли, що нічого не буде.Не думаю, що коли-небудь розглядалася масштабна операція проти України. Максимум – ракетні удари».

Експерт зазначає, що коли російські окупанти  втратили свій шанс, то «ми накачали армію – у нас 250 тисяч відмобілізованих в армії, 200 тисяч резерву. Усі російські сухопутні війська – 330 тисяч осіб. Але Росія трошки більша, ніж Україна, і там потрібно захищати від Калінінграда до Курильських островів, а ще є Сирія, Середня Азія, Кавказ. Вони не можуть зібрати це все і кинути на нас. У них на кордоні стоїть 25 тисяч осіб». Якщо, за його версією,  росіяни  зберуть все, що є, візьмуть частину нацгвардії (всю не можна через постійні протести) і зберуть 100-тисячне угруповання. Але це на короткий час – у них почнуться проблеми в інших місцях. З усім цим вони спробують наступати, а у нас 400 тисяч відмобілізованих силовиків.

Арестович висловлюється і щодо  вірогідного того, що росіяни застосують авіацію. «Ну так фахівці ППО маленької Грузії, яких готували українські специ, збили за 5 днів війни 7 літаків і 19 пошкодили, у тому числі стратегічний бомбардувальник, який ніколи не збивали. Ми зіб’ємо 90 за тиждень», – переконаний він. А відтак нагадує,  що в нас «є власна винищувальна авіація, і українські льотчики дуже злі, готові сам на сам розправитися  з росіянами. Уявіть собі, що українського льотчика збили над Запоріжжям або Києвом, він приземляється на парашуті на територію, де його дівчата зустрічають, його на руках несуть в госпіталь, фотографії друкують, і до кінця життя він – герой.Куди російський льотчик спускатиметься на парашуті? Туди, де його будуть забивати мотиками. Це не додає льотчикам настрою або майстерності».

За умови масштабного наступу на Україну, констатує аналітик, «ця авантюра угробить Росію, а не тільки путінський режим». При цьому Арестович припускає: «Вони будуть вічно загрожувати, здійснять м’яку окупацію Білорусі, щоб створити нам північний фронт у серпні цього року, щоб ми не сильно смикалися на Схід через те, що буде вічна загроза на північно-західному напрямку. Але в такому випадку ми можемо прямо зараз сказати Дональду Трампу: «Ви не хочете проблем з Польщею і Прибалтикою? Так давайте створимо Росії проблеми на Сході, чим більше у неї проблем на Сході, тим менше проблем з НАТО. Значить, давайте добро, ставте червоні лінії Путіну і давайте нам зброю».

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook