В Ізраїлі вчені винайшли спосіб отримання з кавунів біологічного альтернативного пального для транспртних засобів. Про це пише «Газета».
Навчилися добувати етанол із відходів вирощування кавунів.
Отримували етанол із гібриду кавуна, вирощеного лише на насіння. М’якоть і шкірка, що разом становлять 97% ваги, залишалися на полях як відходи.
“Ці відходи спричиняли хвороби рослин, а також завдавали екологічної шкоди. Оскільки бактерії та грибки в ґрунті живляться цукрами й виділяють парникові гази”, – йдеться в повідомленні дослідників.
Учені зібрали невикористані залишки та зброджували їх сік. Потім шляхом переробки отримали етанол. Його можна використовувати як пальне для автомобілів. Етиловий спирт також є основним складником дезінфікуючих засобів.
Також виявили, що кавунові відходи можна використовувати для отримання лікопену. Це пігмент із групи каротиноїдів, який надає кавуну червоного забарвлення. Лікопен – антиоксидант. Його можуть продавати як харчову добавку.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook