В Україні може повторитися трагедія 100-річної давності - Волинь.Правда

В Україні може повторитися трагедія 100-річної давності

Показати всі

В Україні може повторитися трагедія 100-річної давності

Незасвоєні уроки 100-річної давності можуть «відрикошетити» черговою українською «трагедією безвідповідальності». На цьому наголошує у виданні «День» аналітик  Ігор Сюндюков. Він розмірковує про фактор жовтня 1917-го і проекції на сьогодення.

Нагадуючи, що «історія ніколи не повторюється в примітивний спосіб –  методом буквального, трафаретного копіювання тріумфів, поразок, революції або реакції», Сюндюков роздумує  про  сьогодення й 100-річчя Жовтневого перевороту (донедавна офіційно іменованого «Жовтневою революцією») та ювілею тісно пов’язаної з ним безліччю причинно-наслідкових зв’язків Української революції 1917—1921 рр.».

Він підкреслює, що достатньо глибоке розуміння драм минулого дозволяє збагнути, що з нами відбувається тут і зараз. А відтак посилається на Миколу Бердяєва («Истоки и смысл русского коммунизма», 1937  р.): «Більшовизм виявився найменш утопічним і найреалістичнішим, найвідповіднішим тій ситуації, яка склалася в Росії 1917 року, й найвірнішим деяким споконвічним російським традиціям і російським методам управління та владарювання насиллям».

При цьому Ігор Сюндюков наголошує, що після трьох агресивних вторгнень в Україну більшовикам вдалося її захопити і, за висловом Михайла Грушевського, «потягнути нас через кров, через руїни, через огонь».

Відтак він акцентує увагу на наслідках  подій 100-річної давності. «1) криваве придушення Української революції; 2) терор проти українського селянства у 1918—1921 рр. та «військовий комунізм»; 3) знищення української інтелігенції у 20-х — 30-х роках та уярмлення тих, хто прагнув зберегти життя; 4) голодомори 1921, 1932—1933 та 1946—1947 рр.; 5) масовий терор проти пересічних громадян у 1930-ті роки; 6) вбивства провідних діячів української еміграції (Петлюри, Коновальця, Бандери, Ребета й багатьох інших), що є проявом міжнародного тероризму… І це — лише дещиця злодіянь. Але й за переліченим — десятки мільйонів наших життів», – констатує Сюндюков.

Тому він резюмує: «Можна перелічувати дуже багато спільного між «тоді» та «зараз», зауважимо лише про: а) війну; б) революцію (та «відкладену революцію» тепер); в) безвідповідальність еліти й чималої частини народу (і перед собою, й перед законом) зараз, в році 2017-му, що є вже загрозливою».

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook