В Україні з 1 квітня розпочався призов військовослужбовців строкової служби. “Апостроф” публікує інформацію про те, кого не заберуть і кому належить відстрочка.
Цього року звільнення в запас військових, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, планується провести в квітні-липні і у жовтні-грудні. А в січні 2022 року буде звільнено військових, які були призвані в липні 2020 року (це пов’язано з пандемією COVID-19). Відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.
Згідно з документом, призов громадян України на строкову військову службу буде проведено протягом квітня-червня і протягом жовтня-грудня 2021 року.
Призовні комісії почнуть працювати 1 квітня та 1 жовтня відповідно. Підготовчі заходи до проведення призову будуть розпочаті з 1 березня і з 1 вересня.
Не підлягають призову і надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:
Терміни проходження служби
Особи без вищої освіти проходитимуть строкову військову службу півтора року. При наявність вищої освіти терміни становлять один рік.
Відстрочка надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності і за станом здоров’я.
Як і раніше, всі, хто мають право на відстрочку – отримають її. Для цього необхідно прийти до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Потрібно надати відповідні документи.
Під час весняного призову-2021 відстрочка для вступу до вищих навчальних закладів надаватися не буде. Вона надавалася минулого року у зв’язку зі зміщенням термінів весняного призову на строкову службу.
У 2021 році для хлопців 18-20 років, як і минулого року, не передбачено добровільне проходження військової служби. Призовний вік громадян визначено статтею 15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Відповідно до Закону України про “Про військовий обов’язок і військову службу” отримання повістки для явки на призовну дільницю не є обов’язковим. Протягом 10 днів після оприлюднення Указу президента про проведення призовної кампанії призовник повинен з’явитися на призовну дільницю.
Під час пандемії всі призовники проходитимуть тестування на коронавірус методом ІФА (виявлення антитіл до COVID-19). Після цього всіх відправляють в збірний пункт на 14-денну обсервацію.
З 1 квітня в Україні зменшено кількість призовників. Це пов’язано зі збільшенням чисельності військовослужбовців за контрактом та з метою недопущення перевищення граничних показників в армії.
Військові строкової служби, навіть за власним бажанням, в район проведення операції Об’єднаних сил не направляються.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook