Як зазначається, наразі до ОГТСУ звернулися понад 10 компаній, які розглядають будівництво.
«Вдале позиціювання українського біометану на ринках ЄС потребує деталізованого та зваженого підходу, метою якого є напрацювання механізмів транскордонної торгівлі біометаном, зокрема зняття бар’єрів для реалізації у країнах ЄС біометану, що транспортується газотранспортною системою», — зазначив генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа під час спільних комітетських слухань Верховної Ради «Розвиток виробництва альтернативних джерел енергії, а саме — біометану, водню, інших синтетичних газів та біоетанолу».
Також, за його словами, важливою є уніфікація нормативних вимог щодо біометану з країнами ЄС та усунення внутрішніх обмежень для його експорту. Це стосується як і узгодження митних формальностей оформлення переміщення біометану через кордон, так і забезпечення видачі гарантій та сертифікатів його походження, які будуть визнаватись, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.
«Крім того, для розвитку галузі потрібно створювати додаткові фінансові інструменти транскордонного кредитування, які можуть бути застосовані, зокрема, для повного або часткового покриття витрат виробника на приєднання до мереж. Оператор ГТС зацікавлений у спільному та швидкому пошуку таких рішень», — додав Дмитро Липпа.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook