В Угорщині – тріумф друга Путіна - Волинь.Правда
Показати всі

В Угорщині – тріумф друга Путіна

За результатами парламентських виборів в Угорщині, перемогла    партія ФІДЕС прем’єра Віктора Орбана та отримала у парламенті конституційну більшість голосів.  Про це розповідає Георгій Ерман у «BBC Україна». 

За результатами виборів –  понад 95% голосів отримала  коаліція, в яку входять партії ФІДЕС та Християнсько-демократична народна партія.  Вони отримали дві третини депутатських мандатів у парламенті – 133 зі 199.  На другому місці – національно-консервативний рух  «За кращу Угорщину» ( «Йоббік») – 19,7%; на третьому – блок Угорської соціалістичної партії і  «Діалогу в ім’я Угорщини» – 12,2%.

При цьому Георгій Ерман нагадує, що «пан Орбан керує країною з 2010 року і за останні роки став чинником роздратування для ЄС та України.Євросоюз неодноразово критикував угорського прем’єра за обмеження свободи ЗМІ, громадянських прав та міграційну політику. Саме Віктор Орбан очолив опозицію політиці розподілу біженців по країнах ЄС. Цю передвиборчу кампанію угорський прем’єр побудував на критиці міграційної політики ЄС та звинуваченні мільярдера Джорджа Сороса в намаганні заполонити Угорщину мігрантами.Використання образів зовнішніх ворогів та роз’єднаність опозиції дозволили Віктору Орбану зберегти владу на наступні чотири роки».

На його переконання, «це не дуже приємна новина для української влади».   А відтак пояснює, що ще Навесні 2014 року, в розпал агресії Росії проти України, заяви угорського прем’єра стали для Києва неприємною несподіванкою. Під час виступу у парламенті у травні 2014 року Віктор Орбан наголосив:  «Угорці, які мешкають в Карпатському регіоні, мають право на подвійне громадянство, на права національної спільноти та на автономію. Становище 200 тисяч угорців, які живуть в Україні, надає цьому питанню особливу гостроту». А після ухвалення українським парлементом закону про освіту антиукраїнська тональність виступів угорських владців стала ще  різкішою.  Вона не змінилася і після заяви міністра освіти України Лілії Гриневич, що перехідний період імплементації закону про освіту відкладуть до вересня 2023 року.

Натомість у  відповідь на прийняття українського закону про освіту Угорщина оголосила, що блокуватиме подальшу інтеграцію України до ЄС та НАТО. «Угорщина блокуватиме будь-які ініціативи, вигідні Україні в міжнародних організаціях, особливо в ЄС. Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України», – зазначив у вересні 2017 року Петер Сіярто. А в березеі 2018 року він уточнив: «Що стосується України, то в Угорщині немає інших інструментів, ніж блокування міжнародних, європейських та євроатлантичних прагнень. Відповідно, Угорщина також не підтримує проведення засідання міністрів оборони країн-членів ЄС-Україна, запланованого на квітень, або саміту Україна-НАТО, який планується провести цього літа».

«ВП» нагадує, що  Орбан вперше очолив кабінет міністрів в Угорщині в 1998 році. Потім він повернувся на  свою посаду в квітні 2010 року.  Після перемоги на нинішніх виборах вчетверте стане до керма уряду країни.  Віктор Орбан вважається  другом  президента Росії Володимира Путіна. Він дуже часто спілкується з російським главою і завжди публічно стає на його бік. Як повідомляв  «Обозреватель», зокрема, в січні поточного року Орбан заявив в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt, що політика Європейського Союзу щодо Росії є помилковою, а  «надмірна» демонізація президента РФ Володимира Путіна – це дурість.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook