Які напрямки розвитку громади є найбільш пріоритетними, як правильно використовувати субвенції з держбюджету, проведення відповідного аналізу і своєрідного «діагностування» – усі ці питання входять до стратегій розвитку ОТГ. У деяких громадах стратегія вже написана, в інших вона лише розробляється. Із відповідним досвідом мали можливість ознайомитися волинські журналісти в ході прес-туру «Реалізація стратегій у волинських ОТГ», організованого Волинським підрозділом «Центру розвитку місцевого самоврядування», що діє за підтримки програми «U-LEAD з Європою». В ході прес-туру медівники ознайомилися із сьогоденням та планами на майбутнє Устилузької, Зимненської та Павлівської ОТГ.
Так, в Устилузькій ОТГ вже розроблена стратегія розвитку на 2017- 2025 роки. Ця ОТГ належить до одних із перших серед утворених на Волині, отож тут вже напрацьований відповідний досвід. Як розповіла заступник голови Устилузької ОТГ Світлана Дубицька, ця громада належить до 22 ОТГ України, стратегія розвитку якої була написана за допомоги Фундації інститутів менеджерських міста Любліна в рамках програми «Українська адміністрація майбутнього», і включає такі напрямки як економічний розвиток, освіта і культура, туризм, та охорона навколишнього середовища. Розвиток галузі туризму є особливо актуальним, адже саме на території цієї громади, в місті Устилуг розташований музей-садиба видатного композитора Ігоря Стравінського, чиє життя та творчість були пов’язані із Устилугом.
До слова, у травні цього року була утворена і Устилузька молодіжна організація, яка, як розповів її голова Віктор Вавринюк вже встигла організувати цього року кілька акцій, зокрема і показ фільмів під відкритим небом.
Серед досягнень громади, згідно слів Світлани Дубицької є і облаштування ЦНАПУ, який надає 99 послуг, при чому для його облаштування були залучені кошти ЄС,
Серед перших ОТГ Волині була і Зимненська ОТГ, яка об’єднує 17 населених пунктів. Як розповів її голова В’ячеслав Католик, на разі стратегія її перебуває у стані розробки і заплановано розробити її на найближчі 10 років. «Наша стратегія ділиться на три частини – економічний розвиток громади, створення комфортних умов для мешканців, і третій напрямок – це створення свідомої та активної громади з високим рівнем життя», – розповів В’ячеслав Католик. На разі проект стратегії вже готовий і до її обговорення планується залучити широкий загал мешканців Зимненської ОТГ.
У стані розробки перебуває і стратегія однієї із нещодавно утворених ОТГ – Павлівської, яка об’єднує 11 сіл Іваничівського району. Як розповіла начальник відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій Павлівської ОТГ Оксана Стасюк, після об’єднання 11 сіл, що входили до 7 сільрад в ОТГ, бюджет громади становить близько 32 мільйонів гривень.
Перспективи і можливості цієї ОТГ, зокрема, інвестиційні, є доволі потужними, адже на її території знаходяться Павлівський пивзавод та ТОВ «Старий Порицьк», розташований у селі Старий Порицьк. Останнє підприємство діє з 2010 року і вробляє молочну продукцію, зокрема, з минулого року налагоджене і виробництво сирів. Як розповів керівник виробництва ТОВ «Старий Порицьк» Микола Юсковець, тут знаходиться 300 голів корів, які дають для виробництва продукції 4 тони молока в день, а розмір середньої зарплати на підприємстві становить близько 5 тисяч гривень, що як для села, є доволі гарним показником.
«Стратегія потрібна для того, щоби перейняти європейський досвід управління,я кий актуальний не для влади, а для громади», – зауважив, підсумовуючи результати прес-туру експерт з регіонального розвитку Волинського ВП ЦРМС Петро Гоцалюк.
Нагадаємо, що на разі у Волинській області нараховується 39 ОТГ, а до кінця року їх буде вже 40.
Костянтин ОЛЕКСЮК
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook