Про що насправді свідчить заява «лідера» так званої «Донецької народної республіки» Олександра Захарченка про заснування нової держави «Малоросія» та його претендування на всю територію України? З цього приводу розмірковує у «DeutscheWelle» аналітик Костянтин Еггерт. Він вважає, що Кремль зробив ще один крок до анексії Донбасу.
На думку Еггерта, «весь цей навмисний кремлівський туман – завіса, покликана до певного часу зберігати інтригу з приводу майбутнього фактично захопленої території Донбасу. Варто згадати, що відбувалося там останніми місяцями: визнання рубля офіційною валютою так званих «республік»; остаточний перехід шкіл на російські посібники та програми; фактичне захоплення підприємств, що належать українським фізичним і юридичним особам; визнання паспортів «ДНР» і «ЛНР» в Росії».
Відтак він резюмує: «Усе це виглядає як повзуча анексія. Але офіційно анексії не буде. Це, по-перше, занадто великий ризик нових, жорсткіших санкцій. А, по-друге, ідею входження «ЛНР» і «ДНР» до складу Росії, згідно з даними соцопитувань, підтримують не більше чверті росіян. Тоді як загалом «морально і матеріально підтримувати мешканців Донбасу, навпаки, згодна більшість».
Еггерт переконаний, що «триває підготовка офіційного визнання маріонеткових республік напередодні президентських виборів в Росії під приводом «порятунку російського населення». Зрозуміло, остаточне рішення іще не ухвалене – Кремль завжди намагається залишати собі свободу рук до останнього моменту. Але іншої ідеї, здатної створити хоч якусь патріотичну хвилю напередодні ключових для Путіна виборів, окрім російського націоналізму в стилі Мілошевича, в адміністрації президента, схоже, так і не знайшли».
Експерт зазначає, що для Путінового тріумфу і розкручування його рейтингу Кремль запускає процес «абхазизації Донбасу». При цьому Еггерт прогнозує, що «реакція Заходу на визнання сепаратистських утворень буде поміркованою. Думаю, що якщо Путін визнає незалежність «республік», то ЄС і США запровадять нові санкції. Однак вони навряд чи будуть надто жорсткими. До того ж, Берлін і Париж, схоже, не змінять негативного ставлення до постачання Україні озброєнь. Адміністрація Сполучених Штатів поглинена сирійської війною і Північною Кореєю, реформою системи охорони здоров’я і проміжними виборами в Конгрес. Захід, звичайно, може організувати бойкот чемпіонату світу з футболу 2018 року, який має відбутися в Росії. Однак і це поки не гарантовано». А відтак резюмує: «Україна знову стане жертвою Росії… Проект «Малоросія» може сьогодні виглядати дивною фантазією Захарченка. Проте, як показали останні 10 років, те, що здається дивним сьогодні, легко перетворюється на політичну реальність завтра».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook