Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу “Нафтогазу“.
За даними прес-служби, дві нові свердловини “Укргазвидобування” пробурило на старому родовищі. Результат став можливим завдяки аналізу та використанню побудованої 3D-моделі. Такі підходи дали можливість сумарно запустити на родовищі 10 нових свердловин, добовий видобуток яких перевищив 3 млн кубометрів.
Ще одна свердловина, на якій провели капітальний ремонт, працює на родовищі з майже 30-річною історією. До виконання ремонтних робіт видобуток газу з неї був незначним, але після переведення її на вищезалягаючий горизонт свердловина збільшила видобуток у десятки разів.
За даними “Укргазвидобування”, компанія за перше півріччя 2023 року ввело в експлуатацію вже 11 високопродуктивних свердловин з видобутком понад 100 тис. куб. м на добу кожна. Чотири з них дають понад 300 тис. куб. м на добу.
“Це ті показники, які поступово наближають нас до поставленої мети – збільшення видобутку газу”, – зазначив Олег Толмачев, т.в.о. генерального директора “Укргазвидобування”.
Раніше голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов заявив, що Україна може пройти опалювальний сезон 2023-2024 років вперше без імпорту газу.
За його словами, у 2023 році НАК планує видобути 13,5 млрд кубометрів газу. Також маємо певні очікування від приватних видобувників.
У квітні Оператор газосховищ України “Укртрансгаз” розпочав новий сезон закачування газу в підземні сховища (ПСГ). Українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ (Меморандумі) оцінила потреби “Нафтогазу” в імпорті газу наступного опалювального сезону у 2 млрд кубометрів.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook