«Украинский учить не хочу и не буду»: у київському магазині спалахнув мовний скандал - Волинь.Правда

«Украинский учить не хочу и не буду»: у київському магазині спалахнув мовний скандал

Показати всі

«Украинский учить не хочу и не буду»: у київському магазині спалахнув мовний скандал

У київському магазині «Галя балувана», який розташований у ТЦ Academ City, продавчиня категорично відмовилася переходити на українську мову. Про це повідомила Olenka Litred на своїй сторінці в мережі Facebook, передає Главком.

За словами активістки, продавчиня продемонструвала зверхнє ставлення до державної мови та вже не вперше порушила мовний закон.

«Вот єщо! Да я в Украіне раділась і вирасла! І мне нікакой вигади разгаварівать на украінском!… І украінскій я учіть ні хатю і ні буду!!!… Я ні обязана! На каком язике хатю, на том і гаварю!!», – ось такі фрази використовувала продавчиня магазину при спілкуванні з клієнткою закладу.

Olenka Litred підкреслила, що співробітниця «Галі балуваної» була вороже налаштована та категоричною у спілкуванні.

«Сфотографувала цю горе-продавчиню. Це теж супроводжувалося істерикою… Фото вийшло розмите – не встигла сфокусувати камеру на телефоні. Та й мусила виходити, бо продавчиня вже готова була кидати в мене тюхтельками й чебуреками. Вона молода, струнка брюнетка з довгим волоссям, обличчя ніби без особливих прикмет. Бейджика не носить (це я помітила ще з минулих моїх візитів). Маєте бажання і натхнення – зайдіть, поговоріть… Лиш добре подумайте: чи достатньо міцну нервову систему маєте для таких розмов?», – написала активістка.

Нагадаємо, у статті 10 Конституції України проголошено, що державною мовою в Україні є українська. Ця норма закріплена у статті 15 Закону «Про захист прав споживачів» і її неухильно повинні дотримуватися всі, хто обслуговує споживачів у всіх сферах життя на всій території України. срочный займ на карту онлайн

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Ксенія сказав:

    Не активістка, а скандалістка. Як би ціль була благодна, тобто захист мовного питання, були би контретні дії: звернення до поліції, заяви, скарга власнику тогр.точки, і т.д. Прийшла за варениками і почала за мову. Краще б наліпила вдома, а не бігала дратувала людей. Литва Латвія з яких років відстоює свою мову…ще сьогодні продовжує…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *