Україні та Польщі радять створити спільний «ядерний щит» - Волинь.Правда

Україні та Польщі радять створити спільний «ядерний щит»

Показати всі

Україні та Польщі радять створити спільний «ядерний щит»

Подальший розвиток ситуації відбуватиметься за умов фактичного  розколу Заходу. Так стверджує  філософ  і політолог Сергій Дацюк. Він висловлює пропозицію про необхідність створення Україною спільно з Польщею, не зважачи  на стимулювання Варшавою українофобії, «ядерного щита». Посилаючись на «Українську правду», повідомляє «Волинська правда». 

На думку Дацюка,  хоч і  «розкол Заходу»  не відбувся впродовж останнього часу, «саме минулий тиждень засвідчив інтенсифікацію цього процесу в черзі знакових подій та узагальнень». Передовсім йдеться про «руйнування довіри в G7 через конфронтаційну позицію Президента США Дональда Трампа, що призвело фактично до руйнування самої Великої сімки».

У цьому ж контексті  – загострення  стосунків всередині процесу Brexit, яке означене в словах прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей щодо переговорів з ЄС: «…відсутність угоди краща, ніж погана угода. Ми повинні бути готові залишити переговори», фактичний  ультиматум   Трампа щодо НАТО: «Якщо ви не будете платити, ми не будемо вас захищати». Аналітик звертає увагу, що «на тлі цих події загострення стосунків Польщі з Францією та Німеччиною в Європі, що посилює розкол в ЄС».

Дацюк наголошує, що оскільки «у США з ЄС немає спільної позиції щодо Росії та України, відтак США змінюють свою політику щодо України, будуть вести її самостійно, і вона буде більш жорстка, ніж політика ЄС». Відтак він роздумує над тим, «яка ж була реакція на ці зміни в світовій політиці української влади». Аналітик зазначає, що «вустами Президента Україна продовжує закликати Захід помиритися, досягти єдності і активно протидіяти агресії Росії». Але, на думку  Дацюка, «потрібно зрозуміти, що прямо на наших очах Західний світ змінився. Апелювати до спільних цінностей Заходу пізно». Він вважає, що «за часів Президента Трампа в його конфлікті з ЄС Україна має прямо і недвозначно зайняти позицію ЄС, не віддаючи переваги ані Німеччині, ані Франції, посилюючи своє співробітництво з Польщею».

Політолог  наголошує, що в нових реаліях «Україні вже варто перестати сподіватися на НАТО. Україна має стати ядерною державою де-факто і де-юре».  При цьому він, не помічаючи українофобського курсу Варшави, висловлює припущення: «Можливо ми маємо розвивати свою ядерну зброю, заручившись підтримкою Польщі, яка своєї ядерної зброї не має. Можливо Україна навіть варто створити з Польщею спільний ядерний щит. Більше того, Україна має виступити ініціатором створення військової організації ЄС, яка замість НАТО буде гарантувати її безпеку».
Загалом  же, на його думку, ситуація  швидко змінюється  й Україну  можуть змусити «обрати шлях, який українцями не вигідний».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar лучанин сказав:

    Спільні тільки діти виходять,а не ядерний щит. Тут не знаєш,що придурок з півночі може вчверити,в якого ядерна кнопка в одних руках.