Українців об’єднує розчарування у владі, – Бекешкіна - Волинь.Правда

Українців об’єднує розчарування у владі, – Бекешкіна

Показати всі

Українців об’єднує розчарування у владі, – Бекешкіна

Які домінуючі настрої об’єднують зараз наше суспільство та українську політичну націю? З цього приводу розмірковує  соціолог і політолог Ірина Бекешкіна, яка репрезентує Фонд  «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Витяги з її публікацій оприлюднює   «Українська правда».

Передовсім, нагадує Ірина Бекешкіна, що «свого часу я дуже любила використовувати у презентаціях щодо зовнішньополітичних орієнтацій українців таку картинку: українець висить над прірвою і тримається, однією рукою за європейський берег, іншою рукою – за російського орла. Зараз він ще там, у прірві, але обома руками тримається за європейський берег, і вибратися з прірви він може лише туди».

Вона констатує, що  «після трагічних подій – анексії Росією Криму та збройної російської агресії східний вектор зовнішньополітичних орієнтацій різко впав, хоча далеко не всі з тих, хто раніше підтримував орієнтацію на союз з Росією, стали прихильниками євроінтеграції. У більшості вони зараз перейшли в категорію або «важко сказати», або «нікуди нам не треба приєднуватися».

Роздумуючи про сучасну ситуацію, Бекешкіна підкреслює: «Зараз ще один чинник, що нас об’єднує – це розчарування у владі…А зараз по недовірі до органів влади, я б сказала, ми б’ємо сумний рекорд за всі роки існування незалежної України». За її даними, «Верховна Рада  -взагалі поза конкуренцією, що стосується рівня недовіри. І це дуже сумно, тому що Верховну Раду ми обираємо, і Верховна Рада є основним законодавчим органом в Україні. Цікаво, коли ми питали після виборів, як ви вважаєте, чи правильний вибір ви зробили, відповідають,  «так»; а чи довіряєте ви Верховній Раді –  «ні». Одразу після виборів. Отака цікава ситуація».

Бекешкіна висловилася і про  «нові обличчя» в політиці. «Після Революції Гідності істотно зросла потреба у появі нових політичних лідерів. Якщо у в опитуванні 2013 року так вважали 47%, то зараз після революції вже стабільно понад 60%. Потрібні в усіх регіонах. Потрібні і старому, і малому – не залежить від віку», – наголошує вона. Тим не менше, за версією пані Ірини, « нових лідерів майже не бачать. Лише 25% відповіли, що бачать таких нових політичних лідерів».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook