Український ринок праці – в очікувані значних та кардинальних структурних змін. На цьому наголошує у виданні «Лівий берег» громадський діяч Жанна Баланюк. Вона звертає увагу на факти та вірогідні наслідки чергової хвилі еміграції.
Жанна Баланюк звертає увагу на те, що зараз фактично триває «друга, чергова хвиля масової трудової міграції та еміграції з України. Уже сьогодні майже кожний роботодавець відчуває дефіцит персоналу різного рівня від робітничого до топ-менеджменту. І це відбувається на фоні значного падіння рівня життя, зростання цін на товари та послуги».
При цьому, наголошує вона, «особливістю трудової міграції сьогодні є те, що українці виїжджають за кордон сім’ями, забираючи дітей, тим самим вивозять цілі родини. А також, посиленням тенденції навчання українців за кордоном починаючи зі школи та у вузах. Так, наприклад, у Польщі навчається близько 17 тис. українських студентів, а всього в європейських вузах навчається більше 60 тис. українців».
Відтак Баланюк наводить ряд цифр. Зокрема вона нагадує, що у вересні 2016 року на XXVI Економічному форумі в Криниці віце-прем’єр і міністр економіки Польщі Януш Пехочіньскій заявив про готовність Польщі прийняти від 1 до 2 мільйонів громадян України і офіційно їх працевлаштувати. При цьому, 2016 року Польща видала 1.3 млн. дозволів на роботу для українців. Українці в 2016 році склали 57% трудових мігрантів в Естонії за даними Департамент поліції і прикордонної охорони Естонії. Угорщина, як сказав Міністр економіки цієї країни Мігай Варга, може запропонувати українцям не менше ніж 50 тис. вакансій та спрощує процедуру видачі дозволів на роботу за словами. У відповідності до підписаної угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль (2016 рік), 20 тис українських будівельників поїдуть для роботи в будівельні галузі для Ізраїлю. Відбір даних фахівців відбувається через Державну службу зайнятості.
Експерт уточнює, що «картина не повна, і це тільки деякі факти із загального пазлу. Оскільки, статистики трудової міграції, як внутрішньої так і зовнішньої не має. Ми не можемо на сьогодні чітко сказати, скільки і куди саме виїжджає українців, їх демографічний та професійний склад».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook