За вісім місяців роботи “зернового коридору” ним відправлено 26,3 мільйона тонн української агропродукції, зокрема 7,3 мільйона тонн пшениці і 12,9 мільйона тонн кукурудзи, повідомило у п’ятницю, 31 березня міністерство аграрної політики та продовольства України.
“Березневий тоннаж відправленої продукції становить 3,8 мільйонна тонн, це на 500 тисяч тонн більше, аніж було у лютому. Пшениці за перший місяць весни поїхало 908 тисяч тонн, кукурудзи – 2,3 мільйона тонн”, – зазначили в міністерстві.
Читайте також: РФ заявляє про подовження “зернової угоди” на 60, а не 120 днів
У березні 374 тисячі тонн пшениці відправили до країн, які її дуже потребують. Зокрема 60 тисяч тонн в рамках гуманітарних програм – до Ємену і Ефіопії. “Наразі сукупно в нужденні країни відправлено майже 2 мільйони тонн пшениці, це 26,4 відсотка від загальної кількості експорту цієї сільгоспкультури”, – зауважили в мінагрополітики.
Серед інших нужденних країн, які отримують українське зерно завдяки роботі “зернового коридору”, Сомалі, Кенія, Бангладеш і Судан.
В міністерстві також звертають увагу, що у березні через Босфор за добу пропускали в середньому менше трьох суден з українською агропродукцією (середньодобовий показник становив 2,8 – Ред.). При цьому є можливість пропускати по 6-7 суден на добу.
Раніше представники України неодноразово звинувачували Росію в тому, що вона навмисно уповільнює перевірки суден в Туреччині, що призводить до створення черг і перешкоджає вільному доступу продовольства на світові ринки.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook