У Луцькій міській раді обговорювали проект програми забезпечення житлом учасників бойових дій та інвалідів війни,які призвані на військову службу по мобілізації.
Обговорювався проект Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій,інвалідів війни,які були призвані на військову службу по мобілізації,а також членів сімей загиблих (померлих),зниклих безвісти військовослужбовців зазначених категорій на 2017-2019 роки.
Ініціатором розроблення програми є ГО “Волинська спілка ветеранів антитерористичної операції”.
Детальніше про суть програми присутніх поінформував перший заступник міського голови Тарас Яковлев. Він зазначив,що документ розрахований на три роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів,необхідних для її реалізації,становить 96 млн грн. З цієї суми кошти міського бюджету становлять 24 млн грн ( у 2017 році – 8 млн грн,2018 — 8 млн грн,2019 — 8 млн грн). Інші 72 млн грн — це кошти з інших джерел,які не заборонені законодавством. Він зазначив,що представники міської влади планують звернутися до депутатів Волинської обласної ради,аби вони передбачили також кошти на реалізацію цієї програми,а також залучити представників будівельних організацій,підприємців тощо.
Тарас Яковлев розповів,що із загальної суми вартості квартири заплановано,що 25 % фінансуватиме міський бюджет,25 % – кошти з інших джерел (кошти обласного бюджету,приватних підприємств,будівельних організацій тощо) і 50 % – кошти учасника програми. Також він додав,що станом на 1 вересня 2016 року у виконавчому комітеті міської ради на квартирному обліку перебуває 193 сімей учасників бойових дій,які приймають (приймали) участь в антитерористичній операції (надалі – АТО),16 військовослужбовців-учасників АТО,які мають статус ветерана війни – інваліда війни та 8 членів сімей загиблих військовослужбовців учасників АТО. Загальна площа квартири для учасника програми не повинна перевищувати 50 м2. Якщо громадянин відповідної категорії виявив бажання у придбанні житла більших розмірів,обсяг квадратних метрів,що перевищує 50 м2 фінансується за власний рахунок учасника Програми з врахуванням повної ринкової вартості житла.
Тарас Яковлев при цьому наголосив,що нині середня вартість квартири площею 50 м2 у Луцьку становить орієнтовно 510 тисяч гривень. Тарас Яковлев зауважив,що ця програма може стати реальним варіантом придбання квартири учасникам антитерористичної операції. За його словами,сума співфінансування учасником програми теж значна,але все ж людина має можливість акумулювати кошти,взяти кредит тощо. Перший заступник міського голови наголосив,що якщо все вдасться,то у рік можна забезпечувати 60 родин житлом. Він додав,що якщо не вдасться віднайти 25 % суми з інших джерел,то тоді суму буде дофінансовано із міського бюджету.
На думку керівника центру допомоги учасникам АТО у Волинській області Юрія Дмитрука,дуже добре,що таку програму розробили. Він сподівається,що це буде реальним шансом отримати житло для учасників бойових дій,які були мобілізовані. Також він наголосив,на зверненні у Волинську обласну раду,аби вони передбачили в обласному бюджеті кошти на реалізацію програми.
У свою чергу,керівник ГО “Спілка ветеранів АТО міста Луцька” Микола Окуневич теж підтримав документ. За його словами,програма серйозна і він сподівається на її реалізацію. Микола Окуневич запевнив,що його організація також працюватиме над можливістю залучення коштів для допомоги своїм побратимам у придбані житла.
Зрештою,було прийнято внести проект Програми забезпеченням житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій,інвалідів війни,які були призвані на військову службу по мобілізації для участі в проведенні антитерористичної операції,а також членів сімей загиблих (померлих),зниклих безвісти військовослужбовців зазначених категорій на 2017-2019 роки на найближчу сесію міської ради,яка відбудеться 28 вересня.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook