У Володимирі-Волинському освятили унікальний храм (ФОТО) - Волинь.Правда

У Володимирі-Волинському освятили унікальний храм (ФОТО)

Показати всі

У Володимирі-Волинському освятили унікальний храм (ФОТО)

Незважаючи на те,що храм великий за розмірами,проте й він не зміг вмістити всіх охочих взяти участь у літургії з нагоди його освячення,тож чимало людей слухали службу Божу,що лунала з динаміків,на церковному подвір’ї. Храм,як і годиться,обійшли хресною ходою,після чого владика Михаїл звернувся з підвищення перед входом у церкву до громади з проповіддю. Він нагородив орденами «За жертовність» усіх меценатів новозбудованого храму,а інших причетних до спорудження відзначив благословенними грамотами.
 
Церкву збудовано за оригінальним проектом відомого архітектора з Івано-Франківська Ореста Коса,лауреата Державної премії в галузі архітектури і будівництва (за проект реконструкції старовинної центральної частини Івано-Франківська). Це десятий його реалізований проект культової споруди і перший – православний храм,усі попередні були греко-католицькі. За його кресленнями зведено три величні церкви в Івано-Франківську,два дерев’яні храми в Червонограді на Львівщині. Власне,поштовхом до спорудження дерев’яної церкви у Володимирі-Волинському став побачений митрофорним протоієреєм Євгеном Рябцем один із реалізованих проектів дерев’яного храму,створений подружжям архітекторів з Івано-Франківська Світлани та Ореста Косів для Червонограда.
 
У наданому на освяченні церкви у Володимирі-Волинському слові Орест Кос зазначив,що для архітектора можливість створити проект храму – це висока честь і велика відповідальність. Він подякував будівельникам,жертводавцям,місцевій владі за швидке і точне втілення всього задуманого.
 
Як розповів настоятель храму отець Євген Рябець,хрест під будівництво було освячено в липні 2014 року. А вже за два роки церква постала у всій своїй красі. Її збудувала із карпатської сосни бригада майстрів із Яремчі. За словами будівельників,волинська сосна більш смолиста,тому використовували дерево,привезене з Верховинського району Івано-Франківщини. Камінь на фундамент доставляли із Житомирщини. А куполи без жодної страховки накрили бляхою на висоті покрівельники із Золочівського району Львівщини.
 
Ще на стадії виділення землі у 2013 році проти будівництва церкви в історичній частині Володимира-Волинського виступали окремі місцеві активісти. Мовляв,і місце вибране невдало – неподалік вже є церква Київського патріархату,і в сквері,де планують звести споруду,доведеться зрізати кілька дерев. Настоятель храму святих мучениць Віри,Надії,Любові і їхньої матері Софії отець Євген Рябець у проповіді після освячення церкви подякував і тим,хто заважав її будувати. Це,за його словами,ще більше спонукало до праці. І тепер,він переконаний,перша п’ятикупольна дерев’яна церква у древньому Володимирі стане не тільки місцем молитви,але й привабливим туристичним об’єктом міста.
 
А митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл у проповіді порівняв будівництво храму з народженням дитини. «Жінка,яка хоче народити й народжує дітей,ніколи не скаже,що їх достатньо і більше вже не хоче. Вона народжує стільки,скільки пошле їй Бог. Так і храмів буде стільки,скільки ми захочемо»,– сказав владика Михаїл і побажав усім присутнім миру й перемог. Перемог над агресором,який зазіхає на Україну,над своєю байдужістю і лінню.
 
Усім причетним до будівництва храму і всім українцям того дня лунало на церковному подвір’ї величальне й потужне «Многі вам літа…».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook