З костелу Петра і Павла у Луцьку зник фрагмент скульптури. Йдеться про меч, який був прикріплений до скульптури святого Павла, – про це на савоїй сторінці у Facebook написав користувач Artur Gautama, який є краєзнавцем та засновником проекту Lodomeria – інтернет-ресурсу з вивчення генеалогії Волинського краю та історії вцілому.
“Більшість знаних нам святих мають свої атрибути. Від відтятої голови до ключів у руках. Так і скульптури апостолів Петра і Павла на фасаді однойменного костелу в Луцьку їх мали. Колись… Щодо ключів Петра, я вам нічого не розповім, не пам’ятаю їх, а от щодо зникнення меча у Павла таки маю оповідочку”, – пише чоловік.
“Десь тижня два тому промайнула на ФБ інформація про зникнення меча у Павла. Вирішив перевірити. На жаль, правда. Меча не було”, – додав він.
Коли краєзнавець побачив Віктора Баюка, заступника директора історико-культурного заповідника “Старий Луцьк”, то поцікавився у нього куди подівся меч.
“Він щойно вийшов з відпустки, тому просто стримано виразив здивованість і лиш сказав, що такі речі частенько крадуть. Спитав, чи буде заява в Поліції. “Артуре, Ви уявляєте таку заяву?”, – каже Артур Ґаутама.
“Далі шлях повів мене до настоятеля костелу отця Павла. Вдома його не було, але з канцелярії якраз виходив канцлер Роман Бурник. Питаю про меч Павла. На відповідь чую “Якого Павла?”. Пояснив що трапилося і питаю чи буде якась заява до Поліції. Відповіді я не почув. Загалом, ні заповідник ні костел про зникнення нічого не чули”, – зазначає він.
Згодом, жінка, яка працює в костелі, розповіла, що під час бурі меч відірвало і його віддали хлопцям щоб придумали як його вчепити.
“Тепер от питання, що то за такі хлопці? Думаю, не реставратори. Що за ставлення таке до історії? Тепер стоять на фасаді костелу дві невідомих скульптури… А з часом може і їх якась “буря” знесе в приватну колекцію, а ніхто й не помітить”. – йдеться у дописі.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook