Посилаючись на Reuters,повідомляє Gazeta.ua.
Загальна вартість проекту становить $3 млрд. Коштуватиме переїзд через Босфор 3 долари для легкових автомобілів та 15 для вантажівок,якщо їхати з Європи в Азію. У зворотньому напрямку проїзд безкоштовний.
Новий міст має довжину основного прольоту 1,4 км і ширину 59 м,висота опор становить 322 м. При цьому загальна протяжність мосту – 2164 метра. На полотні мосту виділено вісім автомобільних смуг,а також дві високошвидкісні залізничні лінії. Також в комплексі з новим мостом була відкрита автострада Північного узбережжя Стамбула.
На церемонії відкриття були присутні політичні лідери Туреччини і закордонні гості,серед яких – прем`єр-міністр Болгарії Бойко Борисов,президент Македонії Георге Іванова,голова президії Боснії і Герцеговини Бакір Ізетбегович та інші.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган під час відкриття зазначив,що Туреччина втретє з`єднала Європу з Азією. Він додав,що на даний час ведеться підготовка до будівництва мосту через протоку Дарданелли.
“Другій протоці теж потрібно таке намисто,і підготовка до будівництва мосту через Чанаккале вже ведеться”,- сказав турецький президент.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook