У деяких селах Володимир-Волинського району підозрюють появу африканської чуми свиней. Про це виданню «ВолиньUA» стало відомо з власних джерел.
Все почалося з того, що грибники поблизу сіл Стенжаричі та Микитичі відчули в лісах неприємний трупний запах та виявили трупи диких кабанів. Зокрема, наші джерела розповідають, що найперше хвороба потрапила у село Стенжаричі, де місцевий житель знайшов дике порося. М’ясо чоловік приніс додому, а через кілька днів дорізав своїх свиней. Дорізають свиней протягом двох тижнів у селах Стенжаричі та Микитичі. Є серйозна підозра на африканську чуму свиней, яка потрапила у Володимир-Волинський район з сусіднього Любомського.
Ще у лютому 2018 року у Володимир-Волинській РДА відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. На ній обговорили посилення заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней (АЧС) на територію району та лабораторного моніторингу африканської чуми свиней в дикій фауні. Схоже, що далі обговорення справа не пішла, бо така страшна недуга як африканська чума свиней вимагає негайних карантинних заходів.
Довідково:
Африканська чума свиней (АЧС, PestisAfricanasuum) – це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС – це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе.
АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі. Для того, щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи рекомендує дотримуватись правил:
Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.
Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.
Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам.
Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.
Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.
При виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно сповістити ветеринарну службу.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook