У шести районах Волині – скарлатина - Волинь.Правда
Показати всі

У шести районах Волині – скарлатина

За минулий тиждень на скарлатину в області захворіло 20 дітей. Про це повідомляє Волинський обласний лабораторий центр.

З початку 2018 р. зареєстрували 58 випадків цієї недуги, найбільше у м. Луцьку — 67% від загальної кількості.

Спорадичні випадки цього захворювання зареєстрували в 6 районах області (Ратнівському, Рожищенському, Володимир Волинському, Ковельському, Ківерцівському, Горохівському) та м. Луцьку. Спалахів в організованих колективах на сьогодні немає.

Для скарлатини характерна періодичність виникнення епідемічних ускладнень – 3-4 роки та осінньо-зимова сезонність. Останній підйом захворюваності на Волині відбувся у 2017 році,  коли захворіло понад 700 осіб. В 99% випадків скарлатини розвивається у дітей віком 2-10 років. Вважається, що до 10 років повинен сформуватися стійкий імунітет до гемолітичного стрептокока групи А, котрий є збудником скарлатини. Дорослі, як правило не хворіють на скарлатину, проте, особи з ослабленим імунітетом можуть інфікуватися при контакті з хворим (загалом до 10 осіб в рік).

Скарлатина – гостре, інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним і контактно-побутовим шляхом через спільні іграшки, білизну, посуд та інші предмети побуту.

Джерелом інфекції є хворий на скарлатину або іншу хворобу, викликану стрептококом (ангіна, назофарингіт, стрептодермія, бешиха). Небезпечними є і здорові носії інфекції (такими вважаються 20% людей). Хворий заразний з першого дня захворювання.

Інкубаційний період скарлатини 2-7 днів.

Сприйнятливість людини до скарлатини досить висока. Стрептококи стійкі в зовнішньому середовищі, зберігають життєздатність від декількох днів до декількох тижнів.

Симптоми захворювання проявляються досить швидко, буквально за першу добу – висока температура, головний біль, лихоманка, втрата апетиту, млявість, болі в животі. На наступний день після стрибка температури з’являється дрібний висип на шкірі. Він найчастіше локалізується на обличчі, шиї, згинах кінцівок, збоку живота, на грудях і внутрішній  поверхні стегон. Цей висип супроводжується сильним свербінням і тому багато хто сприймає його як алергічну реакцію на ліки, харчову алергію. Протягом 14-22 днів людина остаточно одужує.

Вакцини проти скарлатини поки що не існує. Велике розмаїття стрептококів групи А не дозволяє знайти єдине правильне рішення в боротьбі з цією інфекцією.

Самим дієвим методом лікування даної хвороби є антибіотики, проте, лише лікар повинен їх призначати. Чим раніше розпочати терапію, тим швидше  хворий одужає  і  вірогідність виникнення ускладнень у вигляді ревматизму значно знизиться. Після перенесеного захворювання зберігається стійкий антитоксичний імунітет.

Попередження поширення захворюваності скарлатиною досягається неухильним дотриманням санітарно-гігієнічного режиму в дитячих дошкільних закладах та інших організованих колективах, що включає:

  • раціональне наповнення груп;
  • дотримання групової ізоляції;
  • проведення щоденного ранкового прийому дітей, котрий передбачає недопущення в колектив осіб з проявами гострих респіраторних вірусних інфекцій;
  • якісне вологе прибирання, провітрювання приміщень, миття посуду та іграшок;
  • неухильне дотримання правил особистої гігієни.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Ася сказав:

    А ПРИВОК ЩЕ НЕ РОБЛЯТЬ- це вже пошесть.Тільки пививки спасуть. Ще не кричать наші ескулапи,може ще індійці винайшли яку вакцину, а на нас проведуть досліди,бо ж Європа з ними не співпрацює.А ми раби все перемелемо,нас заставлять.