У найбільшому луцькому виші говорили про потребу взаємодії трьох наук (ФОТО) - Волинь.Правда

У найбільшому луцькому виші говорили про потребу взаємодії трьох наук (ФОТО)

Показати всі

У найбільшому луцькому виші говорили про потребу взаємодії трьох наук (ФОТО)

21 вересня у центрі культури та дозвілля Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, відбувся круглий стіл, присвячений питанням синергії (взаємодії) трьох наук – біофізики, фізіології та фармакології. Про це повідомляє відділ зв’язків із громад кістю СНУ імені Лесі Українки.

Зі вступною доповіддю «Університетська освіта в галузі біомедичних наук в Україні» виступив президент Українського біофізичного товариства, доктор біологічних наук, ректор СНУ імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан. Він наголосив на необхідності інтеграції українських вишів у європейський та світовий науково-освітній простір. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки потрапив у число основних осередків біофізичної науки в Україні (поряд із Київським національним університетом імені Т. Шевченка та Національним медичним університетом імені О. О. Богомольця). Ігор Ярославович підкреслив особливо важливу роль вищих навчальних закладів у формуванні всебічно розвинених особистостей з творчим мисленням – потенційних наукових кадрів, висловив велику надію на нинішню студентську молодь, допитливу і креативну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З доповіддю виступив доктор біологічних наук, професора, завідувача кафедри біофізики та медичної інформатики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вченого секретаря Українського біофізичного товариства Олександра Жолоса «Біофізика в Україні: минуле, теперішнє і майбутнє». Доповідач зупинився на потребі взаємодії біофізики, фізіології та медицини, вибудувавши чітку схему – біофізика як теоретичне підгрунтя для фізіології, фізіологія як теоретичне підгрунтя для медицини.

У круглому столі взяли участь професор Університету Огайо (США) Джекі Вуд (докладно зупинився на питаннях спортивної медицини), професори Університету Монаша (Австралія) Хелена Паркінгтон та Гарольд Колеман, Університету Святого Джорджа у Лондоні (Велика Британія) Олександр Повстян, доктор біологічних наук, професор кафедри біофізики та медичної інформатики КНУ імені Тараса Шевченка, почесний президент Українського біофізичного товариства Микола Мірошниченко, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділу сексопатології та андрології Інституту урології НАМН України, лікар-андролог Андрій Ситенко. Теплим і вдячним словом було згадано засновника й першого президента Українського біофізичного товариства, доктора медичних наук, професора – незабутнього Михайла Шубу.

Наступного дня симпозіуму відбудуться публічні лекції, дискусії, а завершиться науковий захід підведенням підсумків.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Коля сказав:

    Про яку взаємодію трьох наук в луцькому педі можна говорити, пане Коцан, коли в погоні за грошима ви благословили в громадської ради сепаратистського підера Пятигорця