У мерії розраховують на єврокошти для модернізації ДКП «Луцьктепло» (ФОТО) - Волинь.Правда

У мерії розраховують на єврокошти для модернізації ДКП «Луцьктепло» (ФОТО)

Показати всі

У мерії розраховують на єврокошти для модернізації ДКП «Луцьктепло» (ФОТО)

Зустріч,яка проводилась у мерії міста,була присвячена підготовці концепції проекту,який передбачає надання довгострокового кредиту від ЄБРР ДКП «Луцьктепло» під муніципальну гарантію та інвестиційний грант від Партнерства з залученням додаткових коштів технічної допомоги на підготовку та супроводження проекту.

Нагадаємо,що йдеться про суму коштів у 10 мільйонів євро,які можуть надатися «Луцьктеплу».

Як зазначила під час зустрічі банкір Дар’я Кочубинська,з загальної вартості проекту у 16 мільйонів євро,4 мільйони будуть грантовими коштами,а 2 мільйони передбачатимуть співфінансування зі сторони Луцька. «Нам потрібно почути від вас,– звернулася банкіри до владців,– і отримати офіційне підтвердження того,що проект вписується у стратегію розвитку міста». Разом з тим,представник ЄБРР зауважила,що їх непокоїть сума боргу Луцька,яка за її словами,складає 80 мільйонів гривень.

До слова,програма модернізації «Луцьктепло» спрямована на заощадження паливно-енергетичних ресурсів. А це можливо за заміни пальників на котлах середньої та великої потужності на автоматизовані; ліквідації підвальних та нерентабельних котелень,та будівництва нових – для теплопостачання взамін постачання покупного тепла; модернізації центральних теплових пунктів та влаштування індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках; заміни трубопроводів зовнішніх теплових мереж попередньо ізольованими трубами.

У свою чергу Микола Романюк поцікавився у представників ЄБРР щодо кінцевого рішення по включенню у проект фінансування централізованих теплових пунктів,які ідуть до житлових будинків,теплових мереж. Також мер Луцька поцікавився,на який термін надаватиметься кредит і яка його відсоткова ставка. Як стало відомо,термін кредиту може становити від 10 до 13 років,а відсоткова ставка,враховуючи рішення кредитного комітету,становитиме приблизно від 8 до 10% у євро. Варто зазначити,що виплата відсотків напряму залежатиме від рейтингових показників міста.

Разом з тим провідник радник з теплопостачання ЄБРР Євгенія Каранда порушила тему функціонування біокотла у галузі теплопостачання міста.

У свою чергу заступник Луцького міського голови Василь Байцим поцікавився,чи можна залучати єврокошти на енергозбереження бюджетних установ – садочків,шкіл. Такий варіант кредитного фінансування також можливий. А це,як наслідок,призведе до реальної економії по сплаті за використання теплової енергії.

«Ця програма,про яку ми говоримо,має бути націлена на зменшення споживання природного газу»,– зазначив під час зустрічі директор ДКП «Луцьктепло» Олександр Киричук та додав,що найперше зацікавлений у втіленні програм,спрямованих саме на економію. Адже йдеться про сприятливі умови для подальшого розрахунку за кредит.

Мер Луцька на зустрічі резюмував: «Якщо у цьому році все складеться і визначиться по сумах і напрямках,то у наступному році можна сподіватися на втілення цієї програми».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook