Традиційно у травні старовинний Луцьк перетворюється на етнографічний музей просто неба, демонструючи велику палітру вишитих рушників. У рамках відзначення Дня матері у нашому місті стартував вже XI всеукраїнський фестиваль “Вишиті обереги єднання”. Щоправда, цього року через пандемію COVID-19 масових заходів у центрі міста не було. Про це інформують на сайті Луцькради.
Втім, упродовж дня на Театральному майдані Луцька лунала святкова музика, діяла виставка-ярмарок майстрів народного мистецтва. Тут можна було придбати цікаву дерев’яну продукцію чи традиційний глиняний посуд, гарні прикраси із бісеру, ляльки-мотанки та цікаві вироби з лісової трави. А ще — оригінальні листівки для матусь.
Презентували у центрі міста і короваї “Коровай святковий на весільному рушникові” та хлібопекарську продукцію.
Крім того, у рамках XI всеукраїнського фестивалю “Вишиті обереги єднання” відбувся конкурс на найдавніший, найоригінальніший вишитий рушник родини – мами, бабусі, прабабусі, та флешмоб “Материнські обереги” на краще знання віршів, прислів’їв і пісень про маму та вишиті рушники.
Цього дня діти продемонстрували свою надзвичайну уяву та неабиякий художній талант, малюючи орнаменти рушників для своїх найрідніших мам.
А у Палаці культури нашого міста протягом дня тривала виставка вишитих рушників учнів та вчителів закладів освіти Луцької міської територіальної громади. Більше сотні різнокольорових експонатів вражали відвідувачів своєю яскравістю, витонченістю, чудовими квітковими сюжетами, неповторними візерунками. На виставці представлені як сучасні роботи, так і рушники, яким більше півсотні років.
Багато рушників оздоблені у класичному волинському стилі, а також чимало вигаптуваних витворів, які уособлюють традиції вишивання різних регіонів України.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook