У Луцьку презентували ініціативу щодо підвищення громадської участі в місті. Презентація проекту відбулася 16 травня у антикафе «Іннерспейс», – повідомляє “Волинська правда”.
Старт міжрегіональній ініціативі дала Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України». Вимірювання рівня залучення громадян до управління містом з боку мерів міст, міських рад та їх виконавчих органів відбуватимуться усього у чотирьох містах України – Одесі, Чернігові, Сєвєродонецьку та Луцьку.
Голова Волинського ресурсного центру розвитку демократії, який проводить дослідження у Луцьку, Ірина Гайдучик розповіла, що оцінювання відбуватимуть за десятьма керівники критеріями – відданість, права, зрозумілість, об’єктивність, ресурси, координація, підзвітність, оцінка, активна громадська позиція.
Зокрема, детально вивчатимуть сайт Луцької міської ради, аби зрозуміти, чи вчасно і повною мірою орган місцевого самоврядування надає публічну інформацію, наскільки вона є об’єктивною та зрозумілою.
«Дослідження відбуватиметься виключно у Луцькраді, її структурних органах. Але ключову роль відіграють тут люди, активність громади. Не можна все зводити лише до того, що орган місцевого самоврядування не достатньо інформує. Є речі, які залежать і від громадської активності. Треба проаналізувати, чому десь ця взаємодія не є ефективною і хто не допрацьовує», – висловилася Ірина Гайдучик.
Досліджуватимуть також, чи виконується право громадян на отримання зворотної інформації. Зокрема, чи чітким є порядок складання і подання запиту, чи є у доступі його зразки тощо.
«Ми і самі будемо подавати чималу кількість запитів на різні теми і різних видів, аби зрозуміти, наскільки зрозумілу та корисну інформацію надсилають у відповідь. Будемо робити інтерв’ю з представниками органів місцевого самоврядування, які уповноважені забезпечувати комунікацію з громадою, а також інтерв’ю з людьми, які брали участь у громадських обговореннях, зборах тощо, аби зрозуміти, чи була це ефективна співпраця», – пояснила координатор дослідження.
До того ж, Ірина Гайдучик зауважила, що орган місцевого самоврядування мусить мати цілу стратегію залучення громадян до управління містом. Ця комунікація не має бути ситуативною.
Присутні ж під час презентації експерти та журналісти зійшлися на думці, що тривалий час Луцька міська рада виглядала відкритою, проте – лише на фоні інших міст.
«Сказати, що є якась місцева рада, яка діє за всіма принципами і правилами, поки не можна. Але це дає підстави рухатися вперед, шукати методи підвищення громадської активності», – зауважила Гайдучик.
Тож дослідження дозволить оцінити не тільки, які можливості для громадської участі передбачені міською радою, але й побачити, чи дійсно між громадянами та муніципалітетом існують справжні партнерські або лише односторонні, фасадні стосунки. До того ж, оцінювання є порівняльним, а тому дозволить управлінцям Луцька побачити, як залучення громадськості відбувається в інших містах.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook