14 липня у Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги відбулося відкриття після капітального ремонту відділення реабілітації учасників АТО та членів їх сімей.
Кабінет психологічної допомоги для учасників АТО в цьому лікувальному закладі почав працювати ще у листопаді 2016 року. А вже у цьому році запарювало відповідне відділення.
Кошторисом на 2017 рік для цього відділення було передбачено кошти в сумі 539, 2 тисяч гривень. З них, станом на 1 липня, було використано коштів на суму 276, 2 тисячі гривень, завершено ремонт приміщення на суму майже 150 тисяч гривень.
У перспективі планується створити на базі КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Центра для реабілітації учасників АТО і членів їх сімей. Для виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації з бюджету міста 200 тисяч гривень.
Як зауважив директор КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Гнетньов, посттравматичний стресовий синдром, від якого потерпають учасники АТО потребує у першу чергу різнопланової реабілітації, а не лише лікування.
«Колись це явище було відоме як «афганський синдром». Наслідки проявляються і серцево-судинній системі, і в неврології, і так далі. Таким чином, ще молода людина може з часом стати інвалідом. Чому і потрібні такі центри, де в першу чергу працює психолог. І він повинен також працювати і з сімейнийм лікарем», – пояснив Ігор Гнетньов.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook