За підрахунками фахівців, понад 100 мільйонів потрібно, аби повністю завершити перинатальний центр. Нагадаємо, що медичний заклад зводять у Луцьку з 2000 року. Саме тоді ухвалили відповідне рішення. За рік – офіційно заклали капсулу на знак початку будівництва. Нині ж комплекс із 5-ти об’єктів, а саме стільки входить у перинатальний центр, готовий на 60 %. При цьому готовність одного з них – значно вища. Про це інформує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Об’єкти, що входять до комплексу перинатального центру: 1) реконструкція з прибудовою будівель Волинського обласного перинатального центру, структурного підрозділу Волинського ОДТМО; 2) акушерсько-гінекологічний корпус; 3) будівництво жіночої консультації; 4) реконструкція зовнішніх інженерних мереж; 5) капітальний ремонт неонатального корпусу.
100 мільйонів гривень – це вартість не лише безпосередньо ремонтних робіт, але й необхідного для центру медичного обладнання. З огляду на те, що коштом виключно обласного бюджету об’єкт завершити однозначно не вдасться – і голова облдержадміністрації Володимир Гунчик неодноразово публічно на цьому наголошував – на один із 5-ти об’єктів комплексу залучено кошти Державного фонду регіонального розвитку. Мова – про акушерсько-гінекологічний корпус, на зведення якого з Державного бюджету цьогоріч надійшло 19 млн 418 тисяч гривень.
Аби пришвидшити процес фінансування медичного закладу, котрий має стати додатковим акушерським «майданчиком» й розвантажити луцький пологовий, голова облдержадміністрації ще в серпні мав особисту зустріч із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.
Окрім того, цьогоріч з обласного бюджету виділено 50 млн грн. Цю суму розподілили між усіма п’ятьма об’єктами, що входять до перинатального центру.
Роботи на об’єкті тривають, будівельники працюють, аби завершити перинатальний центр та здати його в експлуатацію. Але з огляду на зростання заробітної плати будівельників довелося коригувати проектно-кошторисну документацію. Окрім того, зросла й вартість медичного обладнання. Тож, аби провести тендерні процедури, слід здійснити процедурні. Передусім – через рішення обласної ради.
7 квітня облдержадміністрація звернулася з листом із цього приводу до обласної ради. 11 квітня подали проект рішення для подальшого розгляду на сесії. Зрозуміло, що освоювати кошти до ухвалення рішення не можна. Документ ухвалили в сесійній залі 26 травня, а отримало управління капітального будівництва облдержадміністрації підписаний і завірений 2 червня.
«Тільки після цього у проектних інститутах з’явились підстави для завершення проектних робіт та подачі документів на експертизу. Термін проходження експертизи – 1 місяць», – повідомляють в управління капітального будівництва облдержадміністрації.
Законодавство ж передбачає можливість оголошення тендерної процедури лише після отримання експертного висновку.
– Мою позицію волиняни знають: працювати виключно в правовому полі в усіх питаннях, – прокоментував Володимир Гунчик. – І ситуація з будівництвом перинатального центру – не виняток. Так, цей об’єкт слід добудувати, бо він більше ніж потрібен. Але гнати когось у спину, аби перерізати стрічку до конкретної дати й прозвітуватися, ніхто не буде. Одразу було зрозуміло, що здати такий великий об’єкт до початку вересня – неможливо. Аби освоїти ті суми коштів, які тільки наявні, потрібен час. Час і на будівельні роботи з дотриманням технологій, і на проведення процедурних питань. Але я впевнений: заклад добудуємо.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook