У Луцьку переселенці розповіли реалії проживання в «Світязі» - Волинь.Правда

У Луцьку переселенці розповіли реалії проживання в «Світязі»

Показати всі

У Луцьку переселенці розповіли реалії проживання в «Світязі»

Десять сімей переселенців, які наразі проживають у Луцьку, мешкають у жахливих умовах в місцевому готелі «Світязь». Про це розповіла голова громадської організації переселенців Донбасу «Схід Фенікс» Світлана Бондаренко сьогодні, 9 листопада, під час засідання тимчасової контрольної комісії Волиньради з питань земельних відносин.

За словами Світлани Бондаренко, громадська організація, яку вона очолює, має у своєму складі 22 переселенців з окупованих територій, більшість із них – пенсіонери та інваліди. Найболючіша ж їхня проблема – незабезпеченість житлом. Більше того, навіть у готелі «Світязь», де вони орендують кімнати, умови проживання не є прийнятними.

Як розповіла переселенка, у «Світязі» вони платять 2400 гривень на місяць за кімнату. Натомість, коли поселялися три роки тому, то платили наполовину менше. У лютому ж обіцяють знову підняти орендну плату.

«У тому готелі все рушиться, падає. Нам ще й за свої гроші пропонують міняти крани, розетки, замки. Якщо до шостого поверху ще є якісь умови, то вище взагалі немає», – розповіла Світлана Бондаренко.

Жінка додала, що ці десять сімей живуть там вже три роки і точно знають, що у свої рідні домівки вже ніколи не повернуться.

«У мене зарплата 2600 гривень, і 2400 я віддаю за проживання. Не вірте тим балачкам, ніякої гуманітарної допомоги я не отримую, ніякої допомоги від держави я не отримую. Ми просто бідкаємося, ми ходимо до всіх організацій, а з нас просто глузують», – висловилася жінка.

Світлана Бондаренко, окрім того, запевнила, що є домовленості з міжнародними організаціями, які погодилися дати кошти на спорудження житла для переселенців на Волині.

«Вони дають гроші, а ми вже обираємо забудовника. Виділіть нам хоча б по 10 соток десь за межами населеного пункту. Таким чином вирішиться житлове питання і самозайнятість, адже ми зможемо там займатися сільським господарством», – висловилася переселенка. Вона додала, що банк, який готовий це фінансувати, вже вклав кошти у житло переселенців на Дніпропетровщині, Полтавщині, Львівщині.

Зрештою, вислухавши переселенку, члени комісії вирішили написати звернення до голови ОДА Володимира Гунчика з проханням прийняти керівника згаданої громадської організації, надати комісії чи облраді пропозиції щодо вирішення ситуації.

«Це питання треба постійно тормосити, щоб воно вирішувалося», – сказав член комісії Святослав Кравчук.

Голова комісії Володимир Кучер також запропонував витребувати у голови ОДА інформацію з приводу того, як в області реалізовують програму підтримки переселенців.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook