У Луцьку обговорили проблеми реалізації проекту «Безпечне місто» - Волинь.Правда

У Луцьку обговорили проблеми реалізації проекту «Безпечне місто»

Показати всі

У Луцьку обговорили проблеми реалізації проекту «Безпечне місто»

Експерти Волинського центру розвитку урядування разом із представниками поліції та представниками громадських організацій зібралися за круглим столом, щоб обговорити проблеми реалізації проекту «Безпечне місто». Захід відбувся у четвер, 25 січня, в антикафе«Innerspace».

На обговоренні проекту були присутні експерти Волинського ЦРУ Юрій Моклиця, Тарас Яковлев, Сергій Григоренко, начальник управління патрульної поліції міста Луцька Олександр Вовченко, начальник сектору превенції Луцького відділу поліції Леонід Прокопчук, керівник групи швидкого реагування ГФ «Самооборона» Олександр Ніколайчук, голова ГФ «Національні дружини» Вадим Крикун та очільник Національного корпусу Андрій Дяченко.

Розпочав обговорення Тарас Яковлев. Він розповів, що ідея втілення проекту з`явилася у 2013 році, а вже у 2014 розпочали проектування. Основними завданнями проекту є моніторинг в`їзду і виїзду з міста і встановлення камер спостереження у місцях скупченнях людей. Колишній заступник Луцького міського голови зазначив, що на час, коли він звільнявся, все обладнання для реалізації цього проекту вже закупили. Тобто залишалося тільки змонтувати. Правоохоронці, що були присутні на круглому столі погодилися з потребою реалізувати проект. Самооборонівець Олександр Ніколайчук додав, що відео спостереження допоможе попереджати злочини.

«Хотілося б краще займатися превентивною діяльністю, бо попередження злочину важливіше, ніж його розслідування», – зазначив він.

Представник «Самооборони» наголосив, що потрібно освітлити всі неосвітлені вулиці міста, оскільки багато дрібних правопорушень стаються саме в таких місцях. Але чи не найважливішою проблемою Олександр Ніколайчук вважає байдужість людей.

«Бісять борди з привітаннями. Це ж просто для реклами робиться, а чи не краще цих 100 доларів, які витрачаються на рекламу, віддати комусь, хто потребує допомоги?», – обурився Ніколайчук.

Всі присутні зійшлися на думці, що такий проект, як «Безпечне місто» – важливий і потрібний для міста. Учасники круглого столу рекомендували владі якомога швидше завершити реалізацію проекту, для цього потрібно відновити фінансування підряднику.

За словами Тараса Яковлева, на час, коли проект розвивала попередня міська влада, для його завершення було потрібно 3,6 мільйона гривень і ці гроші можна виділити на лютневій сесії Луцькради.

Також учасники обговорення погодилися з необхідністю створення тимчасового робочого органу для формування пропозицій про подальший розвиток проекту. Важливим кроком до реалізації проекту, на думку учасників обговорення, є підтримка громадських формувань, які охороняють громадський порядок, в тому числі і у частині співфінансування груп швидкого реагування. Також владі потрібно розробити просвітницьку кампанію, щоб інформувати містян про те, що проект «Безпечне місто» допоможе лучанам почуватися безпечніше.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook