У Луцьку молитовно вшанували пам’ять жертв Голокосту (ФОТО) - Волинь.Правда

У Луцьку молитовно вшанували пам’ять жертв Голокосту (ФОТО)

Показати всі

У Луцьку молитовно вшанували пам’ять жертв Голокосту (ФОТО)

27 серпня в урочищі Ніщизна, що поблизу села Гірка Полонка під Луцьком, лунала молитва древньою мовою іврит та мерехтіли вогники свічок і лампад, які тримали у руках представники єврейської громади Волині, які прийшли сюди вшанувати пам’ять волинських євреїв – жертв Голокосту. Саме цими серпневими днями 75 років тому, у 1942 році нацисти розстріляли тут понад 18 тисяч євреїв, які були перед тим ув’язнені у кількох, розташованих на теренах Луцька гетто. Усього у Луцьку в роки ІІ Світової війни, в ході знищення німецько-фашистськими окупантами єврейського населення,  загинули 25 658 євреїв – мешканців міста та навколишніх сіл.

Вшанування пам’яті загиблих розпочалося у приміщенні Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму. Тут, за участі камерного оркестру «Кантабіле» відбулася театралізована вистава «Шість голосів». Присутні мали можливість, у виконанні учасників дійства, почути невеличкі історії життя шістьох людей різного віку, які мешкали у різних країнах Європи, і яких об’єднувало одне – усі вони були євреями, чому і загинули через злочинну волю нацистських катів. А назва дійства «Шість голосів» нагадала про те, що в ході Голокосту загинули саме шість мільйонів  євреїв, які мешкали у Європі.

По тому учасники оркестру «Кантабіле» під керівництвом народного артиста України Товія Рівця  виконали кілька класичних музичних композицій.

«Я хочу побажати вам усім миру, ми завжди вірили і будемо вірити , що на Землі буде мир. А людське життя – це є найвища Богом дана цінність, і нехай з усіма вами будуть ангели миру, добра і любові», – побажав присутнім народний артист України і художній керівник камерного оркестру «Кантабіле» Товій Рівець.

Основні поминальні заходи відбулися на Меморіалі жертвам Голокосту в урочищі Ніщизна поблизу села Гірка Полонка, де відбулися мітинг-ревкієм, запалення свічок та заупокійна молитва. Участь у заході взяли єврейська громада Волині, представники обласної та луцької міської влади, а також громадськості Луцька та Волинської області, а також другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Павел Лєвін.

«Від імені Посольства Держави Ізраїль в Україні я прибув подякувати вам, за те, що ви пам’ятаєте. Пам’ятаєте тих людей, які загинули на цьому місті,  подякувати за те, що ви бережете пам’ять про них для теперішнього і майбутнього поколінь. Тоді євреям не було куди тікати, а нині є держава Ізраїль, яка є домом  і прихистком для євреїв уього світу. Світла пам’ять людям, які тут загинули», – сказав другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Павел Лєвін.

«Без сліз на очах не можна згадувати ті жахливі події, які відбувалися тут 75 років тому. І сьогодні, стоячи на цьому місці, ми даємо собі клятву пам’ятати всіх і розповідати усім про те, що відбувалося у ці страшні роки. Низький уклін  і вічна пам’ять загиблим», –  сказала заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець.

Присутніх також не міг не зворушити вірш, присвячений пам’яті євреїв – жертв Голокосту, який прочитав голова опікунської ради Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Борис Карп.

По тому в. о. рабина міста Луцька і очільник Ортодоксальної іудейської громади Луцька Мойше Меір Матусовський прочитав молитву до Милосердного Бога. Перед молитвою він також, за іудейським звичаєм, просурмив у священий ріг «шофар» – ця традиція, як він пояснив властива для днів місяця єлул (який і триває нині за єврейським календарем) і символізує собою прохання віруючих до Бога.

Після молитви присутні пом’янули пам’ять загиблих, запаливши свічки, та поклавши до пам’ятника, згідно єврейської традиції, камінці.

     

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar лучанин сказав:

    Один жид від влади_ Поліщук.А де інші?