Як розповів директор Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Наход,відповідна програма реалізується в рамках швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP),і на разі розпочата підготовка до її втілення у життя упродовж наступних трьох років. Вона передбачає запровадження інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та державної влади,підвищення якості надання адміністративних послуг та покращення взаємодії влади і громадськості.
Експерт програми EGAP Роман Матвійчук нагадав основні напрямки реалізації програми,які,зокрема,передбачають створення у Волинській області регіонального Порталу послуг. Такі портали також мають бути утворені у Вінницькій,Дніпропетровській та Одеській областях,де на разі також реалізується програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP).
Своєю чергою,голова ГО «ІПІД» Михайло Войтович,який,власне,є представником ІТ-спільноти,поцікавився,чому планується утворити 4 портали,коли можна цілком нормально користуватися одним. На що експерт програми EGAP Роман Матвійчук відповів,що функціонування регіональних порталів є поширеною практикою у країнах,які мають позитивний досвід електронного урядування,зокрема у Естонії та Фінляндії.
До слова,Роман Матвійчук зауважив,що переведення не менше 80% документообігу у державних установах в електронний формат заплановано відповідною урядовою програмою,і цей процес планується завершити до 2020 року.
Стосовно ж утворення в Україні єдиного Порталу послуг,то,на думку Романа Матвійчука,ця пропозиція є слушною.
Нагадаємо,що у минулу п’ятницю цю проблему обговорили громадські активісти Волині.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook