У Луцьку експонуються унікальні речі з побуту волинських магнатів XVII-XIX століть (ФОТО) - Волинь.Правда

У Луцьку експонуються унікальні речі з побуту волинських магнатів XVII-XIX століть (ФОТО)

Показати всі

У Луцьку експонуються унікальні речі з побуту волинських магнатів XVII-XIX століть (ФОТО)

«Радзивілівська колекція»,  –  таку назву має експозиція, яка відкрилася 7 вересня у Волинському краєзнавчому музеї.

На експозиції представлені живописні полотна, портрети, а також речі з побуту волинських магнатів і шляхти XVII – XIX століть з фондів Волинського краєзнавчого музею, значна частина яких присвячена саме князівському роду  Радзивіллів.

Зокрема, на виставці представлені унікальні твори живопису, серед яких вперше після реставрації було виставлене полотно невідомого автора «Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго». На цій картині зображена історична подія, яка відбулася у Відні 1553 року. Тоді, князь Микола «Чорний» Радзивілл, як великий канцлер, представляв польського короля Сигізмунда ІІ Августа, який водночас був і великим князем Литовським, на церемонії «попереднього вінчання2 з дочкою імператора Священної Римської імперії Фердинанда І.

На експозиції, до слова, представлені унікальні «трунові» (тобто поховальні) портрети Альбрехта-Станіслава Радзивілла та його дружини Анни-Христини Любомирської-Радзивілл. Виготовлені зі срібла.

«Ці портрети використовувалися під час поховального обряду, який тривав кілька місяців, а потім цей портрет із епітафічним написом поміщався на стіні костелу, в якому була похована та чи інша людина. Ця традиція існувала у Речі Посполитій з XVI по XIX століття», – розповів, у коментарі «ВП» завідувач відділом давньої історії Волинського краєзнавчого музею Михайло Вашета.

Також представлені і реконструкції костюмів шляхти XVII – XVIII століть. Виготовлені науковим співробітником ДП «НДЦ «ОАСУ» Інституту археології НАН України.

Значною мірою музейні колекції України, присвячені цьому роду формувалися завдяки діяльності князівських родин, зокрема, у фондах Волинського краєзнавчого музею зберігаються унікальні речі, що походять з резиденції Радзивіллів в Олиці.

Довідка «ВП»:

Радзивілли – відомий князівський литовсько-польський рід, який проживав на теренах Західної України упродовж чотирьох століть. Майже кожен з представників цієї знатної родини залишив помітний слід у політиці, військовій та господарській справі.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook