Ковельським лікарям вручили комп’ютерну техніку, яка суттєво спростить процедуру реєстру хворих на серцево-судинні захворювання. Урочиста передача обладнання відбулася 22 червня у Ковельській центральній районній лікарні. Дійство потрапило до об’єктива «Волинської правди».
Передача 25 комплектів комп’ютерного обладнання стала можливою завдяки Субпроекту Світового банку. Для того, аби взяти участь в урочистій події до лікарні зійшлось чимало медиків, посадовців та інших городян.
При вході до лікарні всіх зустрічав очільник закладу – головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук. Люди в білих халатах по-доброму похизувалися перед медійниками оновленим приймальним відділенням, однак через брак часу журналісти так туди і не пішли.
Тим часом заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук чатував на приїзд очільника області Володимира Гунчика. Не встиг губернатор одягнути піджак і відпочити з дороги, як його відразу попросили дати старт медичній новації.
Посадовці сформували таку-собі «стоячу президію». Присутні оточили спікерів півколом: одні уважно слухали промови, інші – розглядали техніку.
Першим взяв слово Володимир Гунчик. «Надіюся, що проект, який розпочався за підтримки Світового банку – початок серйозної реформи медичної галузі. Це одна з тих галузей, яка потребує особливої уваги. Первинна ланка, створення медичних амбулаторій, оснащення їх найкращими зразками техніки – це реалістичний підхід. Ми не говоримо про створення повітряних замків», – резюмував Володимир Гунчик.
«Загальне задоволення» ковельських медиків озвучив Олег Самчук. «Ми раді, що отримали таку кількість комп’ютерної техніки. Надіємось, що цей проект буде розвиватися і продовжуватися», – зауважив головний лікар.
Доповнити свого керівника взявся завідуючий кардіологічним відділенням Віктор Ліщук. «По органах серцевого кровообігу в нас на обліку стоїть 19 тисяч чоловік. Цей проект нам дасть покращення допомоги і орієнтацію в обстеженнях. Куди б хворий не поїхав, ми будемо мати інформацію як він лікувався, що отримував, яка ефективність цього лікування», – задоволено розповів кардіолог.
Що таке електронний реєстр і «з чим його їсти» присутнім продемонстрував консультант з інформаційних технологій субпроекту Дмитро Киращук. Спеціаліст увімкнув присутнім відео, на якому розповідалось про те, як буде впроваджуватися новація.
Після цього очільники області взяли заключне слово. «Маємо виконати всі завдання, щоб наші люди були здорові. Волинська область намагається продемонструвати не тільки точкові зміни в медичній галузі, а й цілісний підхід», – заявив Сергій Кошарук.
«Якщо ми хочемо, щоб проект працював, ми повинні започаткувати в області ще один проект. Це проект створення відповідних житлових і побутових умов для наших лікарів», – зауважив Володимир Гунчик.
Голова ОДА висловив впевненість, що невдовзі така програма може знайти підтримку у Волиньраді.
Дійство минуло в урочистій, але робочій атмосфері Ковельським медикам передали системні блоки, монітори та принтери. Техніка дасть змогу вести електронний реєстр хворих на серцево-судинні захворювання.
Інформаційна система для комп’ютерів вже написана і протестована. Розробка реєстру вартувала 53 тисячі доларів.
Впродовж двох тижнів таку техніку та доступ до реєстрів отримають всі райони Волинської області. Медикам проведуть короткі навчання, де їх ознайомлять з основними принципами роботи.
Загалом же комп’ютерне обладнання для всієї області вартувало близько 294 тисяч доларів.
Текст і фото – Андрій Мошкун
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
Хай спочатку навчаться надавати першу медичну допомогу таким хворим!!!