Серед наслідків коронавірусної інфекції, а також пандемії в цілому, виявлена небезпека психічного характеру. Зокрема мова йде про депресію і тривожні розлади. Нове дослідження показало, що за час пандемії кількість таких випадків значно збільшилася. Причому в зоні ризику опинилися жінки і молоді люди. Про це повідомив німецький журнал Der Spiegel.
Так, в ході статистичного аналізу вчені помітили, що навіть в перший рік пандемії кількість зареєстрованих випадків панічних атак у людей помітно збільшилася у людей по всьому світу.
«За даними дослідження, в минулому році в світі стало на 52 млн більше людей з депресивними розладами. Паралельно було зареєстровано 76 млн додаткових випадків тривожних розладів, яких не було б без пандемії. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі The Lancet», – повідомили у виданні.
В ході дослідження вчені провели детальний аналіз даних з Північної Америки, Європи і Східної Азії. Завдяки отриманим даними була створена модель очікуваного виникнення депресії і тривоги. Результати показали, що ті країни, які найбільше постраждали від пандемії, зіштовхнулися з найбільшою кількістю випадків депресії та інших подібних психологічних розладів у населення.
«При цьому була виявлена сильна кореляція між високими показниками захворюваності, обмеженнями, такими як закриття шкіл або локдауни, і підвищеним рівнем депресії і тривожності», – зазначили у виданні.
Також дослідження показали, що до цієї небезпеки більше всіх схильні жінки і молоді люди.
На це вплинуло багато чинників, від карантинних обмежень до падіння світової економіки, яке посилило соціальну нерівність.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook