У 2018 році в Україні може збільшитися кількість показових убивств - Волинь.Правда

У 2018 році в Україні може збільшитися кількість показових убивств

Показати всі

У 2018 році в Україні може збільшитися кількість показових убивств

Експерт із питань права Українського інституту майбутнього Денис Монастирський переконаний, що «кількість терактів в Україні може збільшитися. Про це йдеться в публікації видання «Газета по-українськи».

Попередньо Денис Монастирський нагадує про те, що  впродовж 2017 року в Україні сталася низка гучних убивств. Серед жертв  34-річна Аміна Окуєва, командир Головного управління розвідки Міноборони 38-річний Максим Шаповал, полковники Служби безпеки 39-річний Олександр Хараберюш та 41-річний Юрій Возний, доброволець Чеченського батальйону 39-річний Тимур Махаурі, колишній депутат російської Державної думи 45-річний Денис Вороненков.

«Показові вбивства – це терористичні акти, – зазначає він. – Зловмисники зухвало підривають людей у центрі столиці. При цьому розуміють, що їх можуть спіймати. Та вони мають за мету не лише ліквідацію жертви, а й вплив на інших громадян. Хочуть показати політикам і правоохоронцям, що вони — в постійній небезпеці».

Денис Монастирський резюмує: «Росія зараз експортує терор. Звідти прибувають багато підготовлених угруповань. Але серед терористів є чимало й завербованих українських громадян. Їм легше пересуватися країною. Через війну на Донбасі збільшилася кількість зброї. На чорному ринку ціни починаються від 300 доларів –  це небагато».

При цьому він пояснює, що «в жодній країні спецслужби не можуть на 100 відсотків убезпечити від терактів. А в нас тривалий час робилося все для зруйнування цих структур – розвалили систему інформаторів, розформували відділ, що відповідав за Росію. Та попри це торік СБУ попередила майже 30 терактів. Були замахи на перших осіб держави, але про них інформацію не розголошують».

Зважаючи на тенденції, експерт припускає, що «кількість терактів в Україні може збільшитися – у зв’язку з виборами 2019 року». Тому, на його думку, «необхідна самоорганізація населення, щоб інформувати поліцію про підозрілих осіб, ситуації тощо. Не маємо іншого виходу, ніж спільне реагування суспільства та спецслужб. Бо покладатися лише на одну частину цієї системи не можна».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook