Трамп знову хоче дружити з Путіним: що це значить для України. Про це на сайті видання «Апостроф» розмірковує аналітик Артур Гор. Він намагається зрозуміти наслідки емоційної заяви президента США Дональда Трампа, яку той днями зробив у своєму Twitter: «Коли ж уже всі ненависники і дурні зрозуміють, що хороші відносини з Росією – це добра, а не погана річ».
Згадувану заяву у Twitter господар Білого дому зробив за підсумками саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у В’єтнамі. Попри попередні декларації, офіційної особистої зустрічі між очільниками РФ та США не відбулося. «У підсумку Трамп обмежився постом в Twitter додавши, що хоче «вирішити проблеми з Північною Кореєю, Сирією, Україною, тероризмом, а Росія може здорово допомогти», – нагадує Артур Гор. А відтак зазначає, що «толерантні заяви щодо Росії та її президента Дональд Трамп робив неодноразово ще в період своєї виборчої кампанії».
Чим зумовлена така позиція очільника США? На думку виконавчого директора міжнародного фонду «Відродження» Євгена Бистрицького, Трамп «думає, яким способом заглушити ту критичну кампанію проти нього, яка пов’язана з контактами його особисто і представників його виборчого штабу з представниками Росії. Він йде ва-банк і наполягає на дуже простій речі: в питаннях глобальної безпеки Росія повинна бути партнером і в жодному разі не можна робити її ворогом. А ви знаєте, що Трампа звинувачують в тому, що він поставив світ і США на межу війни. Відповідно, він хоче збити цю хвилю критики». Однак, зауважує цей політолог, лідер США, не виділяє український конфлікт в особливу глобальну проблему. «Україна не у фокусі його уваги – це безумовно. Він передав це питання Волкеру, цим займається і Тіллерсон. Тому я не думаю, що Трамп тримає Україну в своїй свідомості як особливу проблему», – вважає Бистрицький.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook