«Сирна війна»: продовження буде? - Волинь.Правда
Показати всі

«Сирна війна»: продовження буде?

«Якщо надалі ми виявлятимемо продукцію,що не відповідає російським вимогам,ми розширимо кількість виробників,яким заборонимо ввозити до нашої країни сири»,– заявив Онищенко «Інтерфаксу» в п’ятницю.

Раніше повідомлялося про трьох українських виробників,чиї сири заборонено ввозити до РФ. Потім цей список було розширено.

Голова Росспоживнагляду зазначив,що відомство продовжує моніторинг українських сирів,що перебувають на російському ринку. Зокрема,лише в Москві дослідили 25 зразків сиру різних українських виробників і найменувань. Дослідження проводили за всіма показниками – мікробіологічним,органолептичним,показниками безпеки на вміст важких металів,фізико-хімічним (масова частка вологи,частка білку тощо).

«Звичайно ж,нас насамперед цікавив жирнокислотний склад»,– сказав голова Росспоживнагляду.

За словами Онищенка,зразки сиру,взяті 6,7 та 13 лютого,не відповідали російським вимогам щодо жирнокислотного складу. Зокрема,встановлено,що вміст жирних кислот –маргаринової,пентадеканової,олеїнової,пальмитолеїнової,бегенової,міристолеїнової,поліметинової,стеаринової та ліноленової,- не відповідав складу молочного жиру коров`ячого молока.

«Це означає,що туди додавали олії,що суперечить російському законодавству»,– зазначив Онищенко.

«За результатами розрахунків співвідношення метилових ефірів жирних кислот встановлено невідповідність вимогам чинного держстандарту співвідношення суми олеїнової та ліноленової кислот до суми лауринової,міристинової,пальмитолеїнової та стеаринової кислот»,– сказав голова Росспоживнагляду.

Ці невідповідності вимогам РФ виявлено в сирах «Російський»,«Сонячний»,«Монтегро»,«Мармуровий»,«Твердий сметанковий»,«Король Артур зі смаком пряженого молока»,«Твердий російський великий» різних українських виробників.

«Нині дано команду щодо вилучення цих партій з обігу»,– повідомив Онищенко.

За його словами,Росспоживнагляд направив до Міністерства аграрної політики і продовольства України перелік тих показників,за якими служба проводитиме документарну перевірку українських підприємств згідно з тими домовленостями,яких було досягнуто минулого тижня.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook