Світлана Алексієвич розповіла про «велике випробування» - Волинь.Правда

Світлана Алексієвич розповіла про «велике випробування»

Показати всі

Світлана Алексієвич розповіла про «велике випробування»

Роздумуючи про феномен нинішньої РФ,Світлана Алексієвич зазначає: «Справа не в Путіні,Путін просто акумулював бажання суспільства,яке справді відчувало себе приниженим,обкраденим,ошуканим. Я зрозуміла,чому мовчить народ,коли я поїхала в глибинку,в Сибір,у Росію. Народ не зрозумів,що відбулося,він не очікував цього. Це зробила якась частина інтелігенції у великих містах на чолі з Горбачовим. Люди жодного капіталізму не хотіли,це якось не збігалося з російською ментальністю,і коли Путін промовив ці слова – «скрізь вороги,ми повинні бути сильними,нас повинні поважати» – все стало на свої місця,ось так люди знають,як жити,і знову згуртувалися в могутнє народне тіло».
Вона також згадує,що « повернулася за півроку до того,як відбулося це перетворення Путіна,коли було скинуто всі маски і програма цієї Росії стала цілком розкрита,очевидна. Для всіх це було і поразкою,і повним здивуванням. Ми тільки потім зрозуміли,що це готувалося майже 20 років. Ось такі ми були романтики,наївні,вірили,що демократія прийде в наш дім сама по собі,тільки від того,що ми кричимо на вулицях Свобода! Свобода!».
Світлана Алексієвич також висловилася з приводу майбутнього. На її переконанання,«зрозуміло,що щось вариться в російському котлі і це щось зовсім не те,що ми називаємо свободою. Вариться щось,що стане для всіх великим випробуванням. Але це,все ж таки,відхід «червоної людини»,вона йде,йде,на жаль,з великою кров`ю. Імперія не може зникнути ось так миттєво за 5-10 років. Як правило,якщо взяти інші імперії – Римську,Османську,це все зникало десятки років. Дуже довго».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook