Суд заарештував ексочільницю МОЗ Богатирьову - Волинь.Правда
Показати всі

Суд заарештував ексочільницю МОЗ Богатирьову

Колишня чиновниця часів засудженого за держзраду експрезидента Януковича зможе вийти під заставу в 6 млн гривень. Про це пише “Дзеркало тижня”.

Печерський районний суд Києва відправив колишню очільницю Міністерства охорони здоров’я Раїсу Богатирьову під арешт на 60 діб з альтернативою у 6 мільйонів гривень.Прокуратура клопотала про застосування до міністерки часів за засудженого за держзраду експрезидента Віктора Януковича запобіжного заходу, обраного судом у 2015 році.

Нагадаємо, тоді Печерський райсуд підтримав клопотання прокурора і обрав Раїсі Богатирьовій запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, але вона  виїхала з країни і з 12 січня того ж року перебувала у міжнародному розшуку.

Після затримання напередодні в аеропорту “Жуляни” Богатирьову могли  тримати в ізоляторі не більше 48 годин, тож прокурори квапилися із застосуванням до неї обраного запобіжного заходу. За даними ЗМІ, першу спробу здійснили напередодні, але вона виявилася невдалою.

Напередодні Богатирьова повернулася в Україну з Мінська. За даними Telegram-каналу The Newsroom, одразу ж після повідомлень про закриття справи проти неї. Колишню чиновницю затримали в аеропорту “Жуляни” і відправили до СІЗО.

У серпні Голосіївський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України закрити справу проти Раїси Богатирьової за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Захист ексміністерки наполягав на відсутності події кримінального правопорушення та закінченні строків досудового розслідування, суд підтримав клопотання адвокатів.

Попри це, із розшукової бази ексміністерку досі не зняли, що стало підставою для її затримання в аеропорту та відправки до слідчого ізолятора на вулиці Глибочицькій.

СБУ і прокуратура порахували, що в рамках корупційної схеми закупівель ліків її учасники в Міністерстві охорони здоров’я у 2012-2014 роках, коли Богатирьова очолювала це відомство, збагатилися більш ніж на 1 мільярд 260 мільйонів гривень. Ліки за завищеними на 20-40% цінами закуповували у ПАТ “Фармстандарт-Біолік”, до складу акціонерів якої входив син Богатирьової Олександр.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *