Степан Івахів – про агресію,мир і реформи - Волинь.Правда

Степан Івахів – про агресію,мир і реформи

Показати всі

Степан Івахів – про агресію,мир і реформи

Так,у дошкільному навчальному закладі «Сонечко»,що у Поворську Ковельського району,народний депутат взяв участь у відкритті четвертої групи,для потреб якої виділив 80 тисяч гривень. На ці гроші тут придбали все необхідне для дошкільнят: від стільчика й подушки – до тарілки.

Наразі у селі повністю вирішили проблему дошкільної освіти. Тепер,як розповіла завідувачка Олена КОВАЛЬЧУК,до садочка ходять вже 112 діток.

Цього дня Степан Петрович побував ще у двох селах Ковельщини. Усюди не з порожніми руками: школи одержали по сучасній дошці,медичні заклади та бібліотеки – новенькі стільці,отримали допомогу і храми.

Не очікував на допомогу і Віктор АЛЕКСІЙЧУК із Уховецька,який нещодавно став круглим сиротою – під час пожежі згоріла хата,пішов на той світ батько. Зараз хлопцю доводиться мешкати у товариша. Гроші від фонду «Патріоти Волині» стали першою лептою в нове помешкання юнака. Також погорільцю-сироті обіцяла допомогти громада.

На зустрічах Степан Івахів розповів про свою депутатську діяльність,роз’яснював ситуацію із Мінськими домовленостями.

– Треба розуміти,що є США,які готові дати Україні зброю,а є Європа,країни якої розділилися у своєму ставленні до конфлікту на Сході України. Великобританія підтримує нас,бо хоче відновити свій вплив на старому континенті. З нами також країни Прибалтики та Польща,які розуміють усю небезпеку – те,що вони можуть бути наступними жертвами російської агресії. А є Франція і Німеччина,які зараз у Європі правлять бал. Ці держави взяли на себе зобов’язання вмовити Путіна. Побачимо,чи ці домовленості не залишаться,як і попередні,лише на папері. Бо в такому випадку Німеччина та Франція втратять своє політичне лідерство в Європі і змушені будуть підтримати методи боротьби з Путіним,які пропонує Великобританія та США.

Коментуючи протистояння з Росією,Степан Петрович пояснив людям,чому не брав участь у голосуванні 27 січня,коли Рада визнала Росію країною-агресором.

– Прошу вибачення,що не був на тому позачерговому засіданні: вперше,починаючи із 2012 року,був у відпустці,яку планували два роки,за кордоном разом із дружиною. Я написав заяву за власний рахунок в Апарат Верховної Ради і навіть не міг уявити тоді,що 27 січня буде позачергове пленарне засідання. Приїхати на нього не встигав фізично,- розповів народний депутат.

Степан Івахів був украй здивований,коли дізнався що деякі місцеві депутати почали звинувачувати його в симпатіях до Кремля.

– Узагалі не розумію,як таке про мене можна сказати? Я на кожній зустрічі та у всіх інтерв’ю заявляв про те,що ми воюємо не з сепаратистами,а з регулярними військами Росії. Постійно їжджу в АТО до наших солдатів,і тому знаю про реальний стан на фронті. Ми з моїм другом Ігорем Єремеєвим вже надали допомоги нашим військовим на 40 млн. грн.. І всі про це знають. Окупаційна влада Криму заборонила мені та Єремеєву в’їзд на півострів через те,що ми голосували за розпуск Верховної Ради АРК. Саме тому будь-які звинувачення на мою адресу та спекуляції на тему «визнання чи невизнання агресії Росії» – це невдала спроба попіаритися заради майбутніх виборів у районну раду. Але ми це вже проходили. Люди підтримують тих,хто робить і говорить за себе,а не тих,хто здатен тільки на порожні балачки – підсумував нардеп.

Розповів Степан Петрович і про перші справжні реформи в Україні: «Ліквідація шести структур міліції,які лише брали побори з підприємців,ініційована першим заступником міністра внутрішніх справ Екою Згуладзе,та ліквідація 40% дозволів для підприємців,ініційована міністром економіки Айварасом Абромавічусом,– це реальні реформи і реальна боротьба з корупцією».

А ось бюджетом цього року народний обранець від Волині ще довго не буде задоволений: «Яценюк сказав,що написав бюджет за два дні. Ми його досі прочитати не можемо. Внесли із 20 правок. Побачимо,чи підтримає провладна більшість».

Також Степан Петрович пообіцяв,що і надалі лобіюватиме закон,згідно з яким жінки мають йти на пенсію у 55 років. Президент наклав на нього вето,бо в Уряді кажуть,що в бюджеті не вистачає 90 млрд. грн. для пенсійного фонду.

– Моя позиція в цьому питанні непохитна. Нестача коштів – це не проблема українських жінок передпенсійного віку. Це – проблема Уряду,який нічого не робить для того,щоб гроші з корупційних схем потрапляли до бюджету,а не до приватних кишень,– зазначив волинських народний депутат.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook