Сьогодні православні і греко-католики святкують Покров Пресвятої Богородиці - Волинь.Правда

Сьогодні православні і греко-католики святкують Покров Пресвятої Богородиці

Показати всі

Сьогодні православні і греко-католики святкують Покров Пресвятої Богородиці

14 жовтня (1 жовтня за ст.стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Це свято, згідно  церковного календаря, належить до числа великих і встановлене на згадку про врятування столиці Візантійської імперії Константинополя від ворожої облоги. У 910-му році, в часи правління імператора Лева Мудрого, араби взяли в облогу Контантинопіль, і містяни на чолі з імператором ревно молилися Богу за порятунок міста. У Влахернському храмі на честь Пресвятої Богородиці йшла Всенічна відправа, і один з молільників, святий Андрій Юродивий, за походженням слов’янин, побачив видіння – Божа Матір на чолі сонму святих молила Господа про порятунок християн. Господь почув Її молитву, і на знак захисту міста від ворожого нападу Пресвята Богородиця простягла над народом, який зібрався у Влехернському храмі свій омофор (тканина, прикрашена хрестами, яка є, у вигляді ленти, елементом облачення єпископа). Андрій розповів про видіння присутнім на богослужінні, і наступного дня візантійці відбили ворожий напад.

«Діва днесь стоїть у церкві  із сонмами святих невидимо і молиться за нас Богу. Ангели із святителями поклоняються,  апостоли ж із пророками радуються,  бо за нас благає Богородиця Надвічного Бога», – так поетично, у кондаку свята Покрова Пресвятої Богородиці, Церква змалювала цю подію.

«Сьогодні ми, православні люди,  радісно святкуємо,  осяяні Твоїм, Божа Мати, явленням,  і, здіймаючи очі до Твого пречистого образа,  уклінно просимо:  покрий нас чесним Твоїм покровом  і визволи нас від усякого зла,  благаючи Сина Твого, Христа Бога нашого, щоб спас душі наші», – так пояснює зміст свята і його тропар.

Свято Покрова Пресвятої Богородиці є одним із улюблених в українському народі. Церква Запорізької Січі була освячена на честь Покрова Пресвятої Богородиці, а відтак це свято стало святом українського козацтва. І нині в Україні цей день відзначається як День захисника Вітчизни.

Покровським є і найдревніший із нині діючих православних храмів Луцька – Свято-Покровський кафедральний храм Української Православної Церкви.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook