23 червня виповнюється 77 років з того дня, коли у Луцькій тюрмі НКВДистами були розстріляні майже дві тисячі в’язнів. З нагоди цієї сумної дати у Луцьку відбулися поминальні заходи з вшанування пам’яті загиблих патріотів України. Участь у них взяли представники влади, духовенства та громадськості міста.
Вшанування пам’яті розстріляних в’язнів розпочалося зі скорботної ходи від Свято-Троїцького кафедрального собору до монастиря Святих архангелів УПЦ КП, будівля якого (пам’ятка архітектури – монастир бригіток) у 1941 р. використовувалася як в’язниця.
Під час процесії її учасники зупинилися біля пам’ятника Жертвам політичних репресій де проспівали “Вічную пам’ять”.
На самому місці поховання розстріляних в’язнів Луцької тюрми була відслужена панахида та відбувся мітинг-реквієм.
Заупокійну літію за спокій душ загиблих звершив, у співслужінні сонму духовенства, митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл. У своєму слові проповіді він закликав присутніх не забувати про те, за що загинули тоді у 1941 році патріоти України та не допустити до того, щоби подібні трагедії повторилися у майбутньому.
“Вони загинули за те, що любили Україну, хотіли бачити рідну землю багатою, процвітаючою і щасливою, і головне – вільною. У 1939 році багато хто вітав радянських “визволителів” від гніту польського, а результати діяльності цих “визволителів” були, зокрема, і ось тут, під час цього розстрілу. Потім вітали і німців як “визволителів” від московсько-більшовицького гніту, і якими були результати того “визволення” ми теж знаємо. Потім вітали других радянських “визволителів” в надії на щось краще. Але кожен такий “визволитель” ніс нам чергове поневолення. Тому нам треба бути, першою чергою, самим собою, дбати про наші національні інтереси. І я бажаю вам берегти у душах ту свободу – свободу від гріха і свободу від чужих ідеологій. Свободу від ненависті до іншої людини за те, що вона інша, і нехай в наших душах панує любов. І тоді ми матимемо у своїй українській хаті свою українську правду і волю”, – наголосив митрополит Михаїл.
Серед виступаючих був і почесний громадянин міста Луцька, та депутат ВР України І скликання Олександру Гудима, який закликав присутніх докладати усіх зусиль для того, щоби зберегти та розбудовувати незалежну і соборну Україну, за яку боролися і загинули ті, хто був розстріляний катами у червні 1941 року.
Завершився поминальний захід покладанням квітів та спільним виконанням Державного Гімну України.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook