Що буде з Медведчуком після підписання підозри про держзраду - Волинь.Правда

Що буде з Медведчуком після підписання підозри про держзраду

Показати всі

Що буде з Медведчуком після підписання підозри про держзраду

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри у держзраді народним депутатам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку. Крім того, їх підозрюють у розкраданні національних ресурсів в українському Криму. Перед цим стало відомо, що СБУ проводить обшуки у столичному будинку Медведчука на вулиці Монтажників. Що буде далі з нардепами і яку вагу має підписана підозра, читайте в матеріалі «Слово і діло».

Керівник проєкту Харківської правозахисної групи Борис Захаров у коментарі «Слово і діло» зазначив, що кримінальне переслідування, на відміну від санкцій, є законним і вітається спільнотою правників.

Своєю чергою експерт Харківської правозахисної групи Олександр Павліченко наголосив, що народні депутати наділені імунітетом, котрий захищає їх від кримінального переслідування.

«Без дозволу парламенту на зняття цього імунітету, нардеп не може вважатися фігурантом справи та викликатися на допит. Тому за поданням генпрокурора Рада має проголосувати за зняття імунітету зі згаданих депутатів», ‒ зазначив експерт.

Тобто, якщо справа внесена у ЄРДР, то слідчі дії можуть тривати, але без участі Віктора Медведчука чи Тараса Козака.

«Однак ми розуміємо, що з боку влади не можуть бути переслідування опозиційних політиків, а згадані депутати саме очолюють та є учасниками опозиційної партії. Це власне і може стати мотивом для захисту депутатів представниками парламентського корпусу», ‒ наголосив Олександр Павліченко.

Експерт Харківської правозахисної групи додав, що наразі немає юридичних підстав для того, щоб називати Віктора Медведчука учасником чи фігурантом кримінальної справи. Тобто щодо нардепів не можуть здійснюватися процесуальні дії.

«Крім того, їх навряд позбавлять статусу народного депутата, оскільки під час слідчих дій ще не буде рішення суду. Спершу триватиме досудове розслідування, потім справу передадуть у суд і тільки в результаті судового розгляду і ухвалення вироку може ставитися питання про зняття мандата, а також не варто забувати про можливу апеляцію», ‒ підсумував Павліченко.

Нагадаємо, 19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти народного депутата України Віктора Медведчука та його соратника Тараса Козака. Обмеження ввели у зв’язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *