Рукостискання пропонують заборонити - Волинь.Правда

Рукостискання пропонують заборонити

Показати всі

Рукостискання пропонують заборонити

Зараз  спостерігається підвищення рівня захворюваності на грип та ГРЗ. Що треба знати про віруси та яким чином можна від них захиститися? Відповіді на ці запитання дав дитячий лікар Євген Комаровський на сайті dobryjlikar.com

Зокрема лікар радить запам’ятати, що «тактика ваших дій абсолютно не залежить від того, як називається вірус. Грип сезонний, свинячий, слонячий, пандемічний, взагалі не грип – це не важливо. Важливо лише те, що це вірус, що він передається повітряно-крапельним шляхом і що він вражає органи дихання».

Він пояснює: «Якщо ви (ваша дитина) зустрінетеся з вірусом, а у вас немає в крові захисних антитіл, ви захворієте. Антитіла з’являться в одному з двох випадків: або ви перехворієте, або ви робитимете щеплення. Щепившись, ви захистите себе не від вірусів взагалі, а тільки від вірусу грипу. Якщо маєте матеріальну можливість зробити щеплення собі (дитині) і змогли дістати вакцину – зробіть, але за умови, що для вакцинації не треба буде сидіти в зашмаркленому натовпі в поліклініці. Наявні вакцини захищають від усіх актуальних в цьому році варіантів вірусу грипу».

Комаровський переконий, що «ніяких ліків і «народних засобів» з доведеною профілактичною ефективністю не існує. Тобто ніяка цибуля, ніякий часник, ніяка горілка і ніякі пігулки, які ковтаєте ви або запихаєте в дитину, не здатні захистити ні від якого-небудь респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу зокрема. Все, за чим ви вбиваєтеся в аптеках, усі ці нібито противірусні засоби, нібито стимулятори інтерфероноутворення, стимулятори імунітету і страшенно корисні вітаміни – все це ліки з недоведеною ефективністю».

На його думку, маска – корисна штука, але не панацея, оскільки вірусу вона не затримає. «Руки хворого –  джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс, – зазначає Комаровський. – Начальники! Офіційним наказом введіть у ввірених вам колективах заборону на рукостискання».

Він радить також користуватися кредитними картками, оскільки «паперові гроші – джерело поширення вірусів». За інформацією лікаря, вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але швидко руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому. Тому він рекомендує: «Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. Тому, якщо вже ви вийшли погуляти, так не треба показового ходіння в масці по вулицях. Вже краще нормально подихайте свіжим повітрям».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook