Розробка атомних підводних човнів. Китай жорстко відреагував на співпрацю трьох країн - Волинь.Правда

Розробка атомних підводних човнів. Китай жорстко відреагував на співпрацю трьох країн

Показати всі

Розробка атомних підводних човнів. Китай жорстко відреагував на співпрацю трьох країн

Китай рішуче виступає проти створення так званого «тристороннього безпекового партнерства» між США, Великою Британією та Австралією

Співпраця у сфері атомних підводних човнів між Австралією, США і Великою Британією може спровокувати гонку озброєнь. Про це заявили в міністерстві оборони Китаю, пише  Reuters.

«Як тільки «скринька Пандори» буде відкрита, регіональний стратегічний баланс буде порушений, регіональна безпека опиниться під серйозною загрозою», – сказав речник міністерства оборони Китаю Тан Кефей.

Цього місяця Сполучені Штати, Австралія і Велика Британія оприлюднили деталі плану надання Австралії атомних підводних човнів з початку 2030-х років для протидії амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

«Китай рішуче виступає проти створення так званого «тристороннього безпекового партнерства» між США, Великою Британією та Австралією. Це вузьке коло, в якому домінує менталітет часів холодної війни, є марним і надзвичайно шкідливим», – наголосив Тан.

Він додав, що така співпраця є продовженням політики ядерного стримування окремих країн, ігровим інструментом для побудови «азіатсько-тихоокеанської версії НАТО» і серйозно впливає на мир та стабільність в регіоні.

Раніше повідомлялося, що Австралія, США і Велика Британія представили багаторічний проект AUKUS. Канберра купуватиме американські військові підводні човни класу Virginia, а Британія і Австралія з часом вироблятимуть і експлуатуватимуть новий клас підводних човнів SSN-AUKUS.

США, Велика Британія і Австралія створили союз в сфері безпеки – AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростаючому політичному, економічному і військовому впливу КНР.

Раніше повідомлялося, що лідери США, Австралії та Великої Британії мають намір оприлюднити плани щодо надання Австралії атомних підводних човнів, що є серйозним поштовхом проти амбіцій Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Згідно з угодою, Австралія придбає три американські атомні підводні човни класу «Вірджинія» на початку 2030-х років з опцією придбання ще двох, якщо це буде необхідно, повідомили представники США.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *