За 50 тиждень 2016 року грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями у Волинській області захворіло 6380 осіб (інтенсивний показник 609,2 на 100 тисяч населення) проти 5623 осіб (інтенсивний показник 536,2) на 49-му тижні,з них 61% — діти віком до 17 років. Показник захворюваності більший від показника минулого тижня на 13,6%.
Вищі від середньообласних рівні захворюваності населення зареєстровано у Луцькому,Маневицькому,Горохівському районах,в містах Луцьку та Нововолинську. В 5 районах – це Турійський,Горохівський,Володимир-Волинський,Рожищенський,Іваничівський,інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги.
Протягом звітного тижня темп приросту захворюваності серед дорослих і дітей до 17 років зріс на 18,5 % та 10,7 % відповідно. Це відбулося за рахунок значної активності епідемічного процесу у Горохівському та Володимир-Волинському районах,де захворюваність зросла в 2 та 1,5 рази відповідно в порівнянні з минулим тижнем.
Серед дітей,які захворіли на грип та ГРВІ,більше хворіють у віковій групі 5-14 років.
На 39 % збільшилась кількість хворих,які звернулися за медичною допомогою і потребували госпіталізації. Питома вага госпіталізованих серед осіб,які звернулися за медичною допомогою,становить 3,2% від усіх захворілих,із них 66% становлять діти віком до 17 років (3,5% від захворілих дітей). В структурі госпіталізованих збільшилась частка дорослих осіб з 24% до 34%,що може свідчити про активізацію епідпроцесу.
Враховуючи дані щоденного моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ у навчально-виховних закладах,який проводиться фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»,з 13 по 18.12.2016р.закрито ЗОШ І-ІІ ступенів у с. Мокрець Турійського району. Вирішується питання про призупинення навчально-виховного процесу в школах с. Згорани та с. Городно Любомльського району,а також в окремих школах міст Луцька та Нововолинська,де кількість відсутніх учнів більше 21%.
У цьому епідсезоні,при проведенні досліджень зразків матеріалу від хворих на грип та ГРВІ методом ПЛР,циркуляцію вірусу грипу в області ще не виявлено.
Загалом з початку епідемічного сезону (з 3 жовтня по 18 грудня) в області зареєстровано близько 52 тисяч хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Вже перехворіло 5 % населення.
З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 1297 осіб (34,5% від запланованого обсягу),із них медичного ризику 997 (52,2% від запланованих),епідемічного ризику – 296 (16% від запланованих). Прищеплено 245 медичних працівників – 18% від запланованого обсягу.
Враховуючи епідемічну ситуацію,що склалася,з метою запобігання подальшого масового поширення захворюваності на грип та ГРВІ,ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» рекомендує негайно запровадити обмежувальні заходи в навчально-виховних закладах,де рівень захворюваності перевищує 20%,по можливості обмежити проведення святкових та спортивно-масових заходів,збільшити перерви між заходами з проведенням провітрювання приміщень.
Необхідно запровадити дезінфекційні заходи в закладах масового перебування людей (концертні зали,вокзали,об’єкти торгівлі,тощо). На підприємствах усіх видів транспорту забезпечити недопущення виходу на лінію транспорту з несправною опалювальною системою,організувати проведення прибирання з використанням засобів дезінфекції після закінчення робочої зміни та дезінфекцію поручнів після кожного рейсу.
В установах,закладах,організаціях,на підприємствах слід забезпечити проведення профілактичних дезінфекційних заходів,негайну ізоляцію з колективів осіб з симптомами грипу та ГРВІ.
Актуальним залишається проведення щеплень проти грипу.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook