Росія ветувала проєкт резолюції Радбезу ООН щодо повномасштабного вторгнення РФ в Україну - Волинь.Правда

Росія ветувала проєкт резолюції Радбезу ООН щодо повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Показати всі

Росія ветувала проєкт резолюції Радбезу ООН щодо повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Російська Федерація на Радбезі ООН 26 лютого ветувала проєкт резолюції, який вимагає від Росії негайно зупинити застосування сили проти України, вивести всі війська з української території та скасувати визнання самопроголошених “ЛНР” та “ДНР”

 

Про це повідомляє Reuters.

“Китай утримався від голосування – кроку, який західні країни розглядають як перемогу, демонструючи міжнародну ізоляцію Росії. Об’єднані Арабські Емірати та Індія також утрималися від голосування щодо тексту, розробленого США. Решта 11 членів ради проголосували за”, – йдеться у повідомленні.

Дипломати зазначають, що в останні хвилини перед прийняттям рішення голосування відклали на дві години для того, щоб США та інші члени домовилися з Китаєм про його утримання. У Радбезі ООН право на вето мають Росія, США, Китай, Франція та Велика Британія.

Видання передає, що незабаром проєкт резолюції розгляне Генасамблея ООН, яка складається зі 193 членів.

“Рада пом’якшила формулювання у своїй резолюції, сказавши, що “жалкує” про російську агресію проти України, замість “засуджує”. Також було вилучене посилання на главу 7 Статуту ООН, яка стосується санкцій та дозволу застосування сили, вилучене і посилання на президента”, – йдеться у повідомленні.

Посол Великої Британії в ООН Барбара Вудворд заявила, що не варто сумніватися у тому, що Росія ізольована, і її агресія проти України немає жодної підтримки.

“Ми єдині з Україною та її народом, попри те, що безрозсудний, безвідповідальний постійний член Ради Безпеки зловживає своєю владою, щоб атакувати свого сусіда та підривати ООН та нашу міжнародну систему”, – сказала про Росію посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *