Росія планує ядерні навчання, щоб попередити Захід - Волинь.Правда

Росія планує ядерні навчання, щоб попередити Захід

Показати всі

Росія планує ядерні навчання, щоб попередити Захід

Представники американських військових і розвідувальних служб вважають, що Росія планує провести масштабні навчання з використанням ядерної зброї цього місяця як попередження для НАТО не втручатися в разі, якщо президент Володимир Путін вирішить вторгнутися в Україну, пише Financial Times.

 

Генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, і Авріл Гейнс, директорка Національної розвідки, заявили законодавцям у Палаті представників у четвер, що Путін планує розпочати навчання в середині лютого, повідомило видання з посиланням на помічника в Конгресі, знайомого з цими переговорами.

Як пише FT, Росія зазвичай проводить свої щорічні ядерні навчання, які передбачають випробування міжконтинентальних балістичних ракет із землі, моря й повітря, восени. Як вважають США, Путін вирішив провести їх на початку цього року, щоб продемонструвати силу у випадку, якщо він накаже своїм військовим здійснити нове вторгнення в Україну.

У США вважають, що оптимальним часом для російського вторгнення може бути період із середини лютого до кінця березня.

Проведення навчань у час можливого вторгнення мало б стати сигналом для НАТО щодо потужності ядерних сил Москви, які є найбільшими у світі, пише Financial Times. За даними Федерації американських вчених, у Росії є трохи менше ніж 4500 ядерних боєголовок.

У США неодноразово заявляли, що не мають даних про те, чи ухвалив Путін рішення вторгнутися в Україну. Але разом зі своїми союзниками Вашингтон висловлює дедалі більше занепокоєння військовим нарощуванням російських сил біля кордону з Україною.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *