РНБО зможе надавати деяким територіям України статус тимчасово окупованих - Волинь.Правда

РНБО зможе надавати деяким територіям України статус тимчасово окупованих

Показати всі

РНБО зможе надавати деяким територіям України статус тимчасово окупованих

Рада національної безпеки та оборони зможе визнавати території України тимчасово окупованими. В таких населених пунктах буде встановлюватися спеціальний правовий режим, що не дозволить змінювати владу та проводити референдуми.

 

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу партії “Слуга народу”.

Зазначається, що у Верховну Раду вже подали відповідний законопроект № 7157. Згідно з документом, РНБО в період воєнного стану матиме повноваження визнавати окремі тимчасово утримувані російськими військами території України як тимчасово окуповані, а відповідно і деокупованими після їх звільнення. Рішення про тимчасову окупацію вводиться в дію указом президента.

За словами заступника голови Комітету з питань правової політики Ольги Совгирі, після визнання територій тимчасово окупованими на них встановлюється спеціальний правовий режим, який забороняє проведення виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, місцевих і будь-яких інших референдумів та невизнання Україною їх наслідків.

Також в залежності від ситуації РНБО матиме можливість запровадити додаткові заходи з метою деокупації, перешкоджання встановлення на них окупаційної влади і використання їх для подальшого наступу російських військ. Мова йде про встановлення особливостей реалізації права власності на майно і його успадкування, особливості здійснення економічної діяльності та переміщення товарів на/з неї.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *