РФ у її нинішньому вигляді існуватиме не більше ніж 12 років. Так стверджує Костянтин Боровой, російський опозиціонер, голова партії «Западный выбор». Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.
Роздумуючи над тим, що буде з Росією, Боровой зазначає: «Я не належу до оптимістів, які вважають, що Росії загрожує довгий період застою до 2042 року». Він нагадує, що «розпад Радянської імперії розпочався в 1980–1985 роках. Дві ознаки розпаду імперії виявилися саме в цей час – мілітаризм і експансіонізм, не підтверджені економічними й політичними ресурсами». Аналітик підкреслює: «Історія розпаду імперій має багато прикладів: від імперії Олександра Великого, через Османську і Британську імперії і до Югославії. Але завжди це відбувається за однією і тією самою схемою».
Боровий пояснює, що «будь-яка дія імперії, кожне її намагання зміцнити себе – крок у напрямку розпаду. Чесна спроба Горбачова врятувати імперію, початок економічних, політичних і військових реформацій лише наблизили її розпад. Виникнення на місці Римської імперії її великих осколків, Східної та Західної Римських імперій, лише підштовхнуло процес розпаду. Нинішня Російська імперія – великий уламок, жалюгідна копія злісної Радянської імперії».
На його думку, «Радянська імперія в активному процесі розпаду вже 35–45 років. Статистика, приклади інших імперій у розпаді ідводять Росії в її нинішньому вигляді не більше ніж 12 років. Момент дезінтеграції може початися в будь-який момент. Завтра, за місяць або рік».
Відтак Боровой, розмірковуючи, що зробить Путін, резюмує: «Будь-яка його дія або навіть бездіяльність лише наближають розпад. Політичні й економічні реформи, які пропонує Олексій Кудрін, створюють нові енергійні механізми розпаду. «Зміцнення» і посилення режиму, які пропонують силовики, посилюють поляризацію і протистояння між Кремлем та іншими групами інтересів у Росії».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook