Попри малі резервні фонди (або їх відсутність) для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, знос спецтехніки та борги у розрахунках за енергоносії, – райони звітуються про майже стовідсоткову підготовку до зими.
Про готовність господарств трьох районів Волині до опалювального сезону йшлося сьогодні, 5 жовтня, під час засідання антикризового енергетичного штабу в облдержадміністрації.
Посадовці з районів звітуються про майже стовідсоткову підготовку житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр.
Відтак, голова Володимир-Волинської райдержадміністрації Наталія Василець проінформувала про те, що повністю підготовлені заклади освіти, медицини, соціальної та культурної сфери району. Повірено лічильників та здійснена перевірка димоходів та вентиляційних каналів.
У деяких сільських школах замінені на енергозберігаючі вікна на загальну суму майже 800 тисяч грн. Розпочалися роботи із заміни котлів на тверде паливо. Заклади освіти забезпечені на 100% паливом. Така ж підготовка із заготовлею палива і торфобрикетів – у всіх ФАПах та амбулаторіях району.
«Дорожнє господарство Володимир-Волинського району теж готове до зимового періоду, для запобіганні ожеледиці заготовлені піщано-сольові суміші в достатній кількості», – запевнила Наталія Василець.
Схожі показники озвучили і керівники ще двох районів – Ковельського і Турійсього районів.
«У нас часто кажуть про те, що міняють вікна на металопластикові, але не завжди це впливає на енергоефективність, – зауважив заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук. – Тому хочеться порівняти споживання кількості енергоносіїв після проведених енергоощадливих заходів у закладах соціальної і не тільки сфери».
Сергій Коарук ще раз наголосив на важливості та необхідності прискорення проведення робіт з підготовки до нового опалювального сезону і особливо в частині резервних коштів в районних бюджетах та в бюджетах новостворених об’єднаних територіальних громадах.
« У вас є об’єднані громади вони повинні теж бути відповідальні за свої території. Тому і готовність до запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій лежить на їх плечах», – зауважив чиновник.
Голова Ковельської райдержадміністрації відповів, що: «Цього року підготовка до зими ще повністю лежить на плечах району, а вже з наступного року ОТГ самі закуповуватимуть піщано-сольову суміші, паливо та ін. ».
Такі ж повноваження будуть надані громадам і в частині дорожнього комплексу, 4399,6 км будуть передані місцевим органам влади самоврядування.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook